AVG Technologies wzmacnia swoje Laboratoria ds. Badań nad Cyberprzestępczością

Firma AVG Technologies, producent najpopularniejszego na świecie darmowego oprogramowania antywirusowego, poinformowała o wzmocnieniu zespołu AVG Virus Research Labs (Laboratorium ds. Badań nad Wirusami). Jego szeregi zasilił m.in. Yuval Ben-Itzhak – światowej klasy specjalista ds. bezpieczeństwa IT. Głównym zadaniem laboratorium jest pomoc w walce z globalną cyberprzestępczością.

Laboratorium ds. Badań nad Wirusami AVG wykorzystuje sieć ponad 110 milionów komputerów zlokalizowanych na całym świecie, wyposażonych w aplikację AVG LinkScanner. W czasie rzeczywistym wykrywa zagrożenia i zbiera informacje, które następnie służą czołowym producentom oprogramowania zabezpieczającego do aktualizacji ich produktów. Laboratorium stale współpracuje z organami sprawiedliwości i czołowymi korporacjami, wykrywając i zapobiegając oszustwom bankowym, atakom phishingowym oraz identyfikując działania internetowych oszustów i inne rodzaje elektronicznych przestępstw.

AVG Technologies powołał Yuvala Ben-Itzhaka, weterana branży bezpieczeństwa, na stanowisko starszego wiceprezesa ds. inżynierii i wzmocnił zespół swych laboratoriów o dwóch dodatkowych badaczy, których zadaniem będzie pomoc w identyfikacji zagrożeń i zapobieganiu cyberprzestępstwom. Ben-Itzhak pracował dotychczas, jako Chief Technology Officer dla globalnej firmy zajmującej się bezpieczeństwem sieci, gdzie odpowiadał za wizję, strategię, innowacje i nowe technologie przedsiębiorstwa. Jest on również założycielem oraz dyrektorem ds. technologii KaVaDo Inc., czołowego dewelopera sieciowych aplikacji bezpieczeństwa. Ben-Itzhak jest właścicielem licznych patentów i wniosków patentowych chronionych na terenie USA. Jest często cytowanym ekspertem w międzynarodowej prasie poświęconej biznesowi i technologii. Był również jednym z głównych referentów na wielu organizowanych na całym świecie konferencjach poświęconych bezpieczeństwu. W 2004 r. Yuval Ben-Itzhak znalazł się na liście „25 najbardziej wpływowych dyrektorów ds. technologii” magazynu InfoWorld, a w 2007 r. w zestawieniu „40 najbardziej innowacyjnych ekspertów branży IT poniżej 40 lat” czasopisma Computerworld.

„Laboratorium Virus Research Lab AVG stanowi fundament naszych działań. Pracując na pierwszej linii frontu ścigaja cyberprzestępców i chroni naszych klientów przed ich działaniami” – powiedział Roger Thompson, Chief Research Officer w AVG Technologies. „Konsumenci, firmy oraz organy sprawiedliwości polegają na AVG. To my dostarczamy im informacji na temat trendów w dziedzinie bezpieczeństwa oraz konkretnych rozwiązań przeciwdziałających cyberprzestępczości” – dodał.

Yuval Ben-Itzhak oraz załoga Laboratorium ds. Badania nad Wirusami AVG regularnie publikują komentarze i analizy na temat najnowszych zagrożeń typu spyware, wirusów, oszustw internetowych oraz innych rodzajów cyberprzestępstw na stronie http://viruslab.blog.avg.com/.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu