Przejdź do treści

Sophos wzmacnia swoją strategię ochrony danych z SafeGuard Enterprise 5.50 i SafeGuard Easy 5.50

Sophos wprowadza do oferty nowe wersje swoich flagowych pakietów bezpieczeństwa. SafeGuard Enterprise chroni komputery dzięki antywirusowi, klientowi firewall, kontroli dostępu do sieci, szyfrowaniu oraz technologii zapobiegającej przypadkowym wyciekom danych.

Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, poinformowała o wydaniu pakietów oprogramowania Sophos SafeGuard ® Easy i Sophos SafeGuard ® Enterprise w wersji 5.50, linii produktów zaprojektowanych, by sprostać wszelkim wymaganiom klientów, opcjom wdrażania i długoterminowym planom ochrony danych. To ostatnie osiągnięcie firmy sprzyja zobowiązaniu Sophos do dostarczania klientom nowego podejścia do kompleksowej ochrony danych, które redukuje koszty i złożoność.

W 2009 r. Gartner Magic Quadrant for Mobile Data Protection, firma przeprowadzająca analizy rynku, zauważyła, że „Każde przedsiębiorstwo musi obejmować ochronę danych mobilnych w swoim planie działań IT.” Sophos odpowiedział na tę wiadomość dwoma różnymi produktami zapewniającymi ochronę danych. Oba bazują na doskonale znanej i nagradzanej platformie.

Sophos SafeGuard ® Enterprise 5.50, najbardziej zaawansowane, wielowarstwowe oprogramowanie Endpoint Security, zapewnia szyfrowanie danych i ochronę przed wyciekiem (DLP). Jest to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy są najbardziej zainteresowani wachlarzem możliwości centralnego zarządzania politykami bezpieczeństwa Sophos i zdolnością do ochrony komputerów, laptopów, nośników i innych urządzeń przenośnych. Silnik SafeGuard Enterprise jest zgodny z najnowszymi standardami i nowoczesnymi platformami, aby optymalnie wspierać obecne i przyszłe potrzeby klientów korporacyjnych w zakresie zabezpieczania ich infrastruktury.

Sophos SafeGuard ® Easy 5,50 jest idealnym, uproszczonym rozwiązaniem pełnego szyfrowania dysków w laptopach i komputerach, szczególnie dla klientów, którzy oczekują pełnej zgodności z wymogami regulacyjnymi, takimi jak Payment Card Industry Data Security Standards (PCI DSS). Z uwagi na wspólną platformę silnika, klienci korzystający z SafeGuard Easy mogą bezproblemowo zaktualizować oprogramowanie do wersji SafeGuard Enterprise, bez potrzeby ponownego szyfrowania danych na punktach końcowych.

Nowe wersje rozwiązań Sophos SafeGuard wprowadzają kilka nowych funkcji, które ostatecznie mają na celu dalsze zmniejszenie TCO klienta:

  • Zapomniane hasła pełnego szyfrowania dysku mogą być teraz bezpiecznie odzyskane za pośrednictwem funkcji Local Self Help. Użytkownicy w celu pobrania hasła muszą jedynie odpowiedzieć na pytania, które utworzyli podczas procesu rejestracji – pomijając całkowicie dział pomocy technicznej.
  • Nowy kreator instalacji (Server Installation Wizard) umożliwia administratorom szybsze instalowanie komponentów oprogramowania Sophos SafeGuard Enterprise (klienta i serwera), oraz niezbędnych elementów serwera Microsoft, zapewniając przy tym dokładne ustawienia konfiguracji.
  • Usprawnienia kont umożliwiają administratorom kontrolę i wykonywanie podstawowych zadań na komputerach w trakcie wdrażania szyfrowania. Uproszczono również zarządzanie rolami oficerów bezpieczeństwa oraz grupami, co procentuje w przypadku dużych wdrożeń.
  • Nowe opcje dostępu administracyjnego i zaktualizowane narzędzia kontroli polityk bezpieczeństwa zapewniają wiele alternatyw wdrażania – zarówno w centralnie, jak i nie centralnie zarządzanych środowiskach – od kilku komputerów w osobnych biurach do ponad 100.000 pecetów. Administratorzy IT mogą łatwo wdrożyć szyfrowanie w heterogenicznych środowiskach, zapewniając użytkownikom ochronę przez cały czas, niezależnie od ich lokalizacji.
  • Najnowsze rozwiązania Sophos SafeGuard, w tym moduły SafeGuard Enterprise: Device Encryption, Partner Connect i Management Center, w pełni wspierają 64-bitową wersję systemu Windows 7. SafeGuard Enterprise Management Center i Server obsługują także Windows Server 2008R2 (64-bit).
  • Nowy kreator instalacji (Server Installation Wizard) pozwala zainstalować składniki serwera i centrum zarządzania szybciej i skuteczniej – to duży plus”, powiedział Vojta Borovian, starszy inżynier LECG, globalnej firmy doradczej. „Ulepszone funkcje zarządzania umożliwiają łatwy upgrade do nowej wersji, eksportując polityki, takie jak ochrona urządzeń z istniejącego Management Center 5.40 do centrum zarządzania 5.50. Spodobały nam się nowe funkcje konta administratora, ponieważ dają możliwość przypisania praw administracyjnych do grup i pozwalają na łatwe wykonanie podstawowych zadań na komputerach przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikom końcowym kontrolowanego dostępu do ich pecetów. Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że SafeGuard Enterprise 5.50 oferuje lepszą, łatwą w zarządzaniu ochronę danych, co pozwala naszemu zespołowi IT pracować efektywniej. „

Wszyscy klienci Sophos SafeGuard Enterprise i Sophos SafeGuard Easy, którzy są objęci umową i posiadają odpowiednią licencję, są uprawnieni do otrzymania najnowszej wersji bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Klientów Sophos SafeGuard Easy zainteresowanych aktualizacją do wersji oprogramowania Sophos SafeGuard Enterprise 5.50, prosimy o kontakt z menedżerem ds. klientów w Sophos.

źródło/autor: Progress IT