Riverbed wygrywa przetarg na konsolidację infrastruktury IT oraz stworzenie prywatnej chmury dla firmy Kamstrup

By | 13/04/2010

Riverbed Technology, firma zajmująca się poprawą wydajności infrastruktury IT, ogłosiła dziś udane wdrożenie 17 urządzeń Riverbed® Steelhead® oraz konsoli Riverbed Central Management Console (CMC) w Kamstrup, duńskim przedsiębiorstwie produkującym rozwiązania systemowe w dziedzinie pomiaru energii. Implementacji dokonano w 15 krajach. Dzięki nowym rozwiązaniom, firma Kamstrup skonsolidowała infrastrukturę IT oraz systemy backupu danych w centrali zlokalizowanej w Danii. Stworzenie prywatnej chmury pozwoliło na redukcję kosztów bez obniżenia wydajności sieci.

Firma Kamstrup jest wiodącym, globalnym producentem rozwiązań systemowych w dziedzinie pomiaru ciepła, elektryczności, zużycia wody oraz gazu. W 15 oddziałach przedsiębiorstwa, rozmieszczonych m.in. w Skanderborg w Danii, gdzie mieści się główna siedziba, oraz we Francji, Niemczech, Rosji, Hiszpanii, Holandii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich pracuje ponad 700 osób. W 50 krajach firma ma swoich przedstawicieli. Do koordynacji pracy we wszystkich tych lokalizacjach Kamstrup używa Microsoft Exchange, systemu CRM, oraz SharePoint.

Przedstawiciele firmy Kamstrup zaplanowali stworzenie prywatnej chmury komputerowej obsługiwanej przez dział IT w siedzibie głównej w Danii. Konieczne jednak było zagwarantowanie, że konsolidacja infrastruktury IT i systemu backupu danych nie doprowadzi do spadku wydajności aplikacji, co utrudniałoby pracownikom sprawne korzystanie z dostępu do plików oraz aplikacji poprzez sieć. Pracownicy Kamstrup brali pod uwagę zwiększenie przepustowości sieci lecz zdecydowali się zoptymalizować swoją sieć WAN, gdy okazało się, że byłoby to nie tylko kosztowne, ale również nie rozwiązałoby wszystkich problemów związanych z dostępem do aplikacji.

Po intensywnych testach rozwiązań Riverbed przedstawiciele Kamstrup stwierdzili, że urządzenia Steelhead zapewniają przyspieszenie działania aplikacji wymagane do konsolidacji serwerów lokalnych do chmury prywatnej. “Mimo, że zrezygnowaliśmy z wielu serwerów lokalnych, szybkość działania aplikacji znacznie wzrosła. Przeciętny czas potrzebny na ściągnięcie pliku czy aplikacji jest teraz krótszy o ponad połowę. Zdecydowaliśmy się na wdrożenie urządzeń Steelhead ze względu na łatwą instalację typu “plug and play.” Rozwiązania innych firm nie miały takich właściwości. Nawet osoba nie posiadająca wiedzy z zakresu IT jest w stanie zamontować urządzenie Steelhead,” wyjaśnia Jesper Lasthein Hansen, IT menedżer w firmie Kamstrup.

Po wdrożeniu urządzeń Steelhead w europejskich i azjatyckich oddziałach Kamstrup, firma odnotowała zmniejszenie wykorzystania łączy oraz wzrost wydajności. “Wprowadzone przez nas rozwiązanie optymalizujące sieć rozległą sprawiło, że możemy odsunąć w czasie inwestycje związane ze zwiększeniem przepustowości sieci. Wielu z pracowników firmy z całego świata chwaliło szybsze działanie aplikacji” mówi Hansen.

Poza urządzeniami Steelhead, firma Kamstrup skorzystała również z wdrożenia konsoli zarządzającej CMC. Pozwala ona kontrolować konfiguracje urządzeń Steelhead, a także umożliwia monitorowanie pracy aplikacji w sieci. “Dzięki konsoli CMC możemy zarządzać urządzeniami znajdującymi się w innych lokalizacjach z naszej siedziby głównej” mówi Hansen. “Korzystając z wygodnego, opartego na sieci interfejsu jesteśmy w stanie wdrażać, konfigurować, uaktualniać oraz monitorować w czasie rzeczywistym urządzenia Steelhead. Wszystkie te operacje możemy wykonywać z jednego miejsca.” Dzięki zamianie lokalnych systemów backupu danych na kilka scentralizowanych struktur znajdujących się w Szwecji i Norwegii, firma Kamstrup już pierwszego roku zaoszczędziła prawie 15,000 dolarów.