Odbiorniki GPS Holux na wiosenne wycieczki

W sprzedaży pojawiły się bezprzewodowe loggery GPS marki Holux – modele M-241, M-1000C i GR-245. Urządzenia informują o aktualnym położeniu geograficznym oraz zapamiętują trasę podróży. Przydają się podczas codziennych wycieczek i wakacyjnych podróży, a także w transporcie, turystyce, rolnictwie i gospodarce leśnej.

Odbiorniki GPS mogą nie tylko na bieżąco informować o aktualnym położeniu geograficznym, ale też rejestrują przebytą przez użytkownika trasę. Znajdują szerokie zastosowanie m.in. w turystyce. Zapis przebytej trasy i czasu przydaje się np. podczas pieszych wędrówek czy biegów przełajowych. Dzięki odbiornikom GPS możliwe jest też lokalizowanie dzieci czy osób starszych. Takie urządzenie zwiększa bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Nadaje się także idealnie do nadzorowania transportu – można je bezproblemowo zamontować w samochodzie, na statku, w samolocie lub w innym środku lokomocji. Loggery GPS znajdują również zastosowanie w rolnictwie i leśnictwie, np. do pomiaru obszarów rolnych lub określenia powierzchni przeznaczonej do zalesienia.

Holux M-1000C to urządzenie łatwe w obsłudze, a przy tym niezwykle funkcjonalne. Rejestruje lokalizacje, w których przebywał użytkownik – do 100 tys. współrzędnych GPS (szerokość, długość geograficzna oraz czas i wysokość n.p.m.). Dane mogą zostać przeniesione do komputera za pośrednictwem modułu Bluetooth lub poprzez kabel USB. Urządzenie jest zasilane za pomocą akumulatora, który pozwala na pracę do 20 godzin. Zapas energii można łatwo uzupełnić dzięki ładowarce samochodowej, znajdującej się w zestawie. M-1000C to doskonała propozycja do lokalizacji i monitoringu pojazdów oraz osób.

Z kolei odbiornik Holux M-241 pozwala na zapis do 130 tys. współrzędnych GPS z 32 satelitów. Wyposażono go w wyświetlacz LED, który pozwala na bieżąco odczytywać informacje np. o położeniu geograficznym, prędkości, wysokości n.p.m. czy dostępnej pamięci. Urządzenie posiada także wbudowany moduł Bluetooth, który umożliwia bezprzewodowe połączenie z komputerem lub telefonem komórkowym. Wygodną eksploatację zapewniają dodatkowo niewielkie wymiary odbiornika (32.1mmx30mmx74.5mm), waga – 39g oraz niski pobór energii z baterii AA (do 12 godzin pracy).

Idealnym rozwiązaniem na wycieczki rowerowe jest Holux GR-245. Na ekranie LED loggera z łatwością można śledzić współrzędne geograficzne, prędkość czy wysokość – wystarczy zamontować go przy kierownicy. Dodatkowo, specjalnie z myślą o osobach uprawiających sport, urządzenie mierzy przebyty dystans i czas, a kalkulator pracujący w trzech trybach określa liczbę spalonych kalorii. GR-245 posiada również funkcję wyświetlania i zapamiętywania maksymalnej i średniej prędkości. Oprócz rowerowego, można skorzystać z innych trybów: biegania, chodzenia i trybu pojazdu. Podczas spaceru po lesie przydatna może okazać się funkcja odnajdywania określonego miejsca, która pozwala na wskazanie kierunku oraz odległości do 5 wcześniej zapisanych lokalizacji. Wodoszczelna obudowa urządzenia sprawia, że jest to niezwykle ciekawa propozycja dla aktywnych użytkowników, którzy spędzają dużo czasu na wolnym powietrzu w różnych warunkach pogodowych.

Do wszystkich trzech odbiorników Holux dołączone zostało oprogramowanie umożliwiające synchronizację zdjęć zrobionych podczas podróży z historią trasy – i przeniesienie ich na mapę za pośrednictwem usługi Google Earth. Urządzenia objęte są 12-miesięczną gwarancją. Cena logerra M-1000C wynosi 210 zł brutto, model M-241 kosztuje 290 zł, zaś zakup GR-245 to wydatek 349 zł. Urządzenia dostępne są u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN – dystrybutora Holux w Polsce. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fen.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu