Nokaut.pl przyspiesza dzięki nowym serwerom

Pod koniec marca Nokaut.pl przeniósł się do serwerowni firmy Beyond znajdującej się w podziemiach poznańskiego Starego Browaru. Nowe serwery pozwolą porównywarce działać jeszcze szybciej i będą doskonałą platformą dla wprowadzanych jeszcze w tym roku funkcjonalności.

Do tej pory Nokaut.pl funkcjonował w oparciu o serwery dzierżawione od Home.pl. Jednak mając na uwadze dynamicznie wzrastającą liczbę użytkowników (wg badania „Megapanel PBI/Gemius” w styczniu 2010 porównywarka miała ich 2,8 miliona) oraz plany rozwojowe, konieczna była inwestycja we własną infrastrukturę.

„Cały czas rozwijamy porównywarkę, a szybkość jej działania jest dla nas jednym z priorytetów. Nasz nowy sprzęt oparty jest o rozwiązania serwerowe firmy HP i sieciowe rozwiązania Cisco, dzięki czemu jesteśmy przygotowani do obsługi stale rosnącego ruchu. Inwestycje w infrastrukturę pozwolą także na wprowadzenie oczekiwanych przez naszych Klientów zmian w postaci importu ofert w czasie rzeczywistym i bieżącej kontroli dostępności prezentowanych produktów” – zapowiada Tadeusz Magiera, IT Backend Director w Nokaut.pl.

Nowe serwery zapewnią porównywarce większą wydajność miedzy innymi dzięki:

  • 3 razy szybszym serwerom WWW opartym na nowej linii procesorów Intel Xeon E55xx
  • 6 razy szybszym serwerom baz danych wykorzystującym jednocześnie pamięci HDD i SSD
  • 5 razy szybszym serwerom przetwarzającym XML ze sklepów

DataCenter Beyond.pl jest jedną z najnowocześniejszych serwerowni w Polsce, oferującą kompleksową obsługę w zakresie utrzymania zasobów informatycznych oraz transmisji danych. Dostarcza pełną infrastrukturę niezbędną do utrzymywania serwisów www, aplikacji biznesowych, sklepów internetowych oraz innych usług związanych z transmisją danych.

Z poznańskiej serwerowni oprócz Nokaut.pl, korzystają również inne czołowe polskie serwisy internetowe takie jak: Allegro.pl, Nasza-Klasa.pl, Money.pl, Komputronik.pl czy Wykop.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu