Juniper Networks ogłosił porozumienie dotyczące przejęcia Ankeena Networks; firma poszerza portfolio Junos Ready

przez | 13/04/2010

Juniper Networks® (NYSE: JNPR) ogłosił porozumienie dotyczące przejęcia Ankeena Networks, prywatnego dostawcy technologii dla nowoczesnych mediów. Rozwiązanie firmy Ankeena pozwala na dostarczanie za pośrednictwem sieci wysokiej jakości treści medialnych na masową skalę, równocześnie zapewniając znaczną redukcję kosztów przesyłania treści. Zgodnie z wizją “Nowej Sieci” Junipera, firma zintegruje technologię Ankeena z własnym portfolio produktowym, odpowiadajac w ten sposób na wzrastające zapotrzebowanie na wysokiej jakości treści medialne, równocześnie poprawiając rentowność usług dostarczania treści dla operatorów. Szacuje się, że koszt transakcji nie przekroczy 100 milionów dolarów. Dodatkowe warunki transakcji nie zostały podane.

Juniper wykorzysta oprogramownie Ankeena w celu zapewnienia szybkiego i wydajnego dostarczania treści multimedialnych w sieci. Rozwiązania “3 Screen” dla operatorów sieci następnej generacji pozwolą zaadresować wzrost ruchu video w mobilnych i stałych sieciach na całym świecie.

Ankeena Media Flow Director zapewnia użytkownikom wysoką jakość i płynność oglądania, niezależnie od wykorzystywanego urządzenia i zmienności warunków w sieci. Media Flow wykorzystuje adaptacyjne technologie przesyłania strumienia, zapewniając płynną transmisję bez buforowania, pauz i zakłóceń poprzez detekcję dostępnego pasma i dostosowanie strumienia. Co wiecej, technologia Media Optimized z wielopoziomowym cache, umożliwia nawet dziesięciokrotną redukcję liczby serwerów potrzebnych do dostarczania tej samej treści. Zredukowane zostają również koszty tranzytu w sieci i dostarczenia treści.

źródło/autor: Juniper Networks