Faxe Original – nowy produkt Royal Unibrew Polska

By | 13/04/2010

Faxe Original jest nowym produktem wprowadzonym do sprzedaży przez Royal Unibrew Polska. Original jest kolejnym po Premium i Ekstra Strong sprzedawanym w Polsce wariantem piwa duńskiej marki Faxe. Faxe Original wyróżnia się w bogatej ofercie piwnej na polskim rynku zarówno swym charakterem i smakiem, jak i opakowaniem.

Piwo Faxe Original to szlachetne i esencjonalne piwo, a jego wyrazisty smak i barwa są efektem zastosowania dopracowanej proporcji trzech starannie wyselekcjonowanych rodzajów słodu. Piwo charakteryzuje wysoka zawartość ekstraktu 13,5% oraz poziom alkoholu 6%. Uwagę zwraca elegancka puszka o srebrnym kolorze z ciemnoczerwonym logo.

Piwo Faxe Original zostało stworzone specjalnie dla polskiego konsumenta, po przeprowadzeniu analizy potrzeb rynku oraz we współpracy ze specjalistami, wykwalifikowanymi sensorykami, wspierającymi polskich i duńskich fachowców w przygotowaniu tego produktu. W opinii ekspertów z Instytutu Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Politechniki Łódzkiej, pod kierownictwem Profesora Wojciecha Ambroziaka „piwo Faxe Original ma zdecydowany męski charakter, z dobrze zaakcentowaną, ale umiarkowaną goryczką i przyjemnym chmielowym aromatem, co jest wyznacznikiem dobrego piwa”.

Jolanta Niedźwiecka, Senior Brand Manager marki Faxe powiedziała: „Piwo Faxe Original wpisuje się w trend poszukiwania oryginalności. Polski piwosz poszukuje odmiany, zwraca się w kierunku wyróżniających się piw, np. regionalnych albo zagranicznych. Wyjątkowość Faxe Original przejawia się w samym produkcie, w jego pełnym smaku, bogatej recepturze. Jest to piwo tworzone bez kompromisów, „prawdziwe”. Faxe Original wyróżnia się również dzięki opakowaniu, srebrnej kolorystyce, nieczęsto spotykanej na piwnej półce. Szata graficzna podkreśla nowoczesny, premiowy i jak najbardziej męski charakter marki Faxe. Nazwa tego wariantu piwa [Original] odzwierciedla przesłanie, z jakim zostało stworzone.”

Piwo jest dostępne w sieciach handlowych w całej Polsce od kwietnia 2010 roku oraz można je nabyć w handlu tradycyjnym w centralnej, wschodniej i południowej Polsce, gdzie firma Royal Unibrew prowadzi aktywną dystrybucję. Niebawem Faxe Original będzie także dostępne w czteropakach oraz w butelkach bezzwrotnych.

Faxe to międzynarodowa marka należąca do Royal Unibrew A/S – duńskiej firmy piwowarskiej mieszczącej się w miejscowości Faxe, niedaleko Kopenhagi. Historia Royal Unibrew w Polsce sięga początku lat 90-tych XX wieku, kiedy rozpoczęto eksport piwa Faxe z Danii do Polski. Piwo jednak było znacznie wcześniej znane Polakom, zwłaszcza tym podróżującym po Skandynawii i pływającym promami po Bałtyku. Do dzisiaj znana międzynarodowa marka Faxe jest bardzo ceniona wśród miłośników piwa w Polsce. W ofercie Royal Unibrew Polska znajdują się piwa Faxe Premium i Faxe Strong (10%!). Faxe należy do marek premium, a jego konsumentem jest głównie mieszkaniec dużych miast. Symbolem marki jest wiking umieszczony na opakowaniach, który nawiązuje do skandynawskiego pochodzenia produktu oraz silnego wizerunku „Faxe. Man’s best friend” („Faxe. Najlepszy przyjaciel mężczyzny”).

źródło/autor: Royal Unibrew Polska