Public Image Advisors S.A. pozyskała z emisji akcji 0,5 mln zł

Public Image Advisors S.A. – wyspecjalizowana firma konsultingowa działająca w obszarze rynku kapitałowego – zakończyła sukcesem prywatną emisję akcji. Pozyskała z niej 100% planowanych środków, tj. 0,5 mln zł. Debiut spółki na rynku NewConnect spodziewany jest w kwietniu br. Funkcję Oferującego podczas emisji pełnił Wrocławski Dom Maklerski S.A., a Autoryzowanym Doradcą jest CEE Capital Sp. z o.o.

– „Zainteresowanie inwestorów emisją było duże, m.in. ze względu na ciekawą strategię rozwoju i potencjał wzrostu spółki. Pomaga też solidny akcjonariat, w którym znajdują się fundusze Black Pearl Capital S.A. i Astoria Capital S.A. Dlatego zapisy de facto zamknięte zostały w ciągu kilku dni. Daje to podstawę, aby oczekiwać, że akcje spółki na rynku będzie cechować dobra płynność. Szczególnie, gdy pokażemy inwestorom jak wyglądać będą wyniki w tym roku. Możliwe, że już w kwietniu znacznie przekroczymy wartości wypracowane w całym 2009 roku. Kolejnym elementem, którym będziemy chcieli przekonać do siebie inwestorów po rozpoczęciu notowań będzie sprawna realizacja przyjętych celów emisyjnych i strategii rozwoju.” – mówi Daniel Kordel, Prezes Zarządu Public Image Advisors S.A.

Cele emisyjne

– „Pozyskane z emisji 0,5 mln zł wykorzystamy na dwa sposoby. Część przeznaczymy na rozwój organiczny – przez zwiększenie mocy produkcyjnych oraz rozbudowę istniejących i dodawanie nowych kompetencji do portfolio świadczonych usług. Niedawno rozpoczęliśmy np. świadczenie usług w zakresie pozyskiwania środków unijnych na projekty związane z rynkiem kapitałowym. Pracujemy nad usługami z zakresu prawa i finansów. Druga część środków pozyskanych z emisji przeznaczona zostanie na akwizycje niewielkich podmiotów funkcjonujących na naszym rynku – takich, które wniosłyby do naszej działalności istotną wartość np. w postaci ciekawych klientów. – mówi Daniel Kordel, Prezes Zarządu Public Image Advisors S.A.

Debiut na rynku Newconnect

Spółka spodziewa się, że debiut na rynku NewConnect może nastąpić w kwietniu br.

– Kończymy elementy formalno-prawne związane z emisją i jak do tej pory trzymamy się przyjętego harmonogramu. Jeśli nic się nie zmieni, chcielibyśmy debiutować w drugiej połowie kwietnia. Oczywiście jednak decydujący głos w tej sprawie będzie miała giełda. Liczymy na jej przychylność. – mówi Daniel Kordel, Prezes Zarządu Public Image Advisors S.A.

źródło/autor: Public Image Advisors

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu