„Między nami sąsiadami” w Olsztynie

przez | 07/04/2010

Konkurs na najlepszy projekt wolontariatu sąsiedzkiego dla mieszkańców Olsztyna i okolic został rozstrzygnięty. Zwyciężył pomysł na modernizację boiska do piłki siatkowej w Starych Włókach, gmina Barczewo. Autorzy zwycięskiego projektu otrzymali 5000 złotych na jego realizację. Nagrodę ufundował Provident. Finał konkursu odbył się w redakcji Gazety Olszyńskiej.

Konkurs „Między nami sąsiadami” jest skierowany do sąsiadów-wolontariuszy, którzy chcą zmienić na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Adresatami programu są społecznicy, którzy są gotowi nie tylko poświęcić swój wolny czas ale także namówić sąsiadów do wspólnej pracy przy remoncie placu zabaw, naprawie osiedlowego ogrodzenia czy posadzeniu zieleni. Z myślą o takich osobach, które mają chęci ale brakuje im pieniędzy na realizację pomysłów, firma Provident przygotowała program „Między nami sąsiadami”.

„Przeczytałem informację o konkursie i pomyślałem, że to świetny pomysł. Zebrałem grupę wolontariuszy i napisaliśmy projekt. Bardzo się cieszę z wygranej. Teraz czeka nas dużo pracy, żeby zgodnie z obietnicą, już w czerwcu zorganizować turniej piłki siatkowej” – mówi Maciej Suchoń, lider zwycięskiej grupy wolontariuszy.

Konkurs przeprowadzono we współpracy z Gazetą Olsztyńską. W siedzibie redakcji odbyło się uroczyste wręczenie czeku liderowi zwycięskiej grupy wolontariuszy.

Wśród zaproszonych gości był m.in. Lech Nitkowski, burmistrz Barczewa, który obiecał laureatom pomoc przy realizacji projektu. „Na terenie naszej gminy brakuje obiektów sportowych. Pomysł przygotowania boiska do piłki siatkowej to strzał w dziesiątkę. Cieszę się, że Provident zorganizował konkurs adresowany do małych, sąsiedzkich społeczności” . – mówi Lech Nitkowski, burmistrz Barczewa.

Pomysłodawcą, organizatorem i fundatorem grantu w konkursie „Między nami sąsiadami” jest Provident. Pomysł konkursu „Między nami sąsiadami” to efekt wieloletniego (od 2006 r.) zaangażowania Providenta w projekt wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam”. Doświadczenia z „Tak! Pomagam” firma postanowiła wykorzystać na zewnątrz organizując konkurs dla lokalnych społeczności: „Między nami sąsiadami”. Adresami projektu są osoby, którym bliska jest idea bezinteresownej współpracy na rzecz najbliższego sąsiedztwa Warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie sąsiedzkiego projektu wolontariatu. Nagrodą w konkursie jest grant w wysokości 5000 zł na realizację najlepszego pomysłu, ufundowany przez Provident Polska.

źródło/autor: Provident

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.