Kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnego Data Center – praktyki liderów

przez | 25/03/2010

APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań zasilania i chłodzenia dla systemów o znaczeniu krytycznym, organizuje wraz z firmami IBM Polska oraz STULZ Polska cykl seminariów pod hasłem „Kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnego Data Center – praktyki liderów”. Pierwsze spotkanie odbyło się 23 marca w Warszawie. Seminaria skierowane są do osób odpowiadających za selekcję i zakup produktów i technologii IT oraz projektowanie, budowę i rozwój systemów obiegu informacji w firmach i instytucjach.

Obecnie każdy aspekt działalności człowieka wiąże się z powstawaniem ogromnej ilości danych, które trzeba udostępniać, przetwarzać, przesyłać i przechowywać. Powoduje to wzrost zapotrzebowania na coraz większą moc obliczeniową w centrach danych na wszystkich poziomach, a co za tym idzie – konieczność zwiększenia efektywności i energooszczędności serwerów oraz systemów ich zasilania i chłodzenia. Koszty zużycia energii elektrycznej, stanowią bowiem stale rosnący składnik całkowitego kosztu posiadania w centrach danych. Redukowanie i zarządzanie zużyciem energii przy jednoczesnym zapewnieniu niezawodności infrastruktury IT to wyzwanie, przed jakim stoją obecnie menedżerowie i administratorzy centrów danych.

W czasach, kiedy możliwość niczym niezakłóconego dostępu do kluczowych informacji gromadzonych na serwerach jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania firm i instytucji, nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy. Przy planowaniu budowy nowego Data Center lub unowocześnianiu obecnej infrastruktury konieczna jest znajomość najnowszych trendów. Jak zaprojektować nowoczesną serwerownię, jak uniknąć jej kosztownego przewymiarowania, jak ją chłodzić i zadbać o jej energooszczędność – właśnie o tym wszystkim przedstawiciele APC by Schneider Electric, IBM Polska i firmy STULZ Polska mówią podczas cyklu wspólnych seminariów „Kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnego Data Center – praktyki liderów”.

Seminarium w Warszawie było pierwszym z cyklu sześciu spotkań. Kolejne odbędą się we Wrocławiu (15.04.2010), Gdańsku (20.04.2010), Krakowie (18.05.2010), Poznaniu (27.05.2010) i Katowicach (10.06.2010).

Więcej informacji o seminariach „Kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnego Data Center – praktyki liderów” można uzyskać na stronie:

http://www.apcc.com/solutions/display.cfm?id=29ED130B-5056-AE36-FE7FE584CA5EE639&ISOCountryCode=pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.