Twoje dane w każdym miejscu na świecie

przez | 24/03/2010

iSource poszerza ofertę o rozwiązanie firmy iOmega, specjalizującej się w systemach pamięci masowych i ochrony danych – iOmega v.Clone. Nowy software umożliwia użytkownikom przechowywanie na przenośnych dyskach obrazu komputerów PC, które mogą być następnie uruchamiane na każdym innym komputerze. Oprogramowanie będzie dostępne na stronach iOmega dla dotychczasowych użytkowników dysków USB Iomega pracujących w środowisku Windows oraz sprzedawane z nowymi przenośnymi dyskami tej marki.

– Oprogramowanie v.Clone to rozwiązanie dla osób, które korzystają z wielu komputerów, a także tych, którzy często podróżują. Dzięki niemu mogą używać „klonu” swojego komputera na innych PC w dowolnym miejscu na świecie, mając zapewniony dostęp do wszelkich danych i programów. Jest również niezastąpiony w przypadku utraty danych lub uszkodzenia dysku. Dzięki klonowi, będzie można odtworzyć nie tylko foldery, ale również całe oprogramowanie, pocztę oraz ustawienia; jednym warunkiem jest, aby na nowym dysku był zainstalowany Windows XP, Vista lub 7 w dowolnej wersji – mówi Paweł Martyniuk, Product Manager iSource S.A.

Dane gdzekolwiek ich potrzebujesz

Niezależnie od tego, czy zechcesz skorzystać z komputera pożyczonego, czy publicznego (jeśli tylko, co oczywiste, masz prawo administratora do ingerencji w dysk), lub nawet z netbooka w samolocie 10 kilometrów nad ziemią, technologia V.Clone sprawi, że wirtualnie możesz mieć przy sobie swój domowy lub służbowy komputer stacjonarny. v.Clone wspiera takie systemy operacyjne jak Windows XP, Vista i Windows 7.

v.Clone przygotowano we współpracy z firmą EMC, specjalizującą się w rozwiązaniach do zabezpieczania i archiwizacji danych i wykorzystuje technologię wirtualizacji VMware. Aplikacja tworzy wirtualną kopię systemu operacyjnego podstawowego komputera, programów i ustawień personalnych, które przechowuje na przenośnym dysku twardym iOmega. Po podłączeniu dysku z oprogramowaniem v.Clone do dowolnego komputera z interfejsem USB, użytkownik ma dostęp do zasobów własnego sklonowanego komputera. Po zakończeniu pracy na drugim komputerze nie zostają żadne dane, a jedynie aplikacja v.Clone, która synchronizuje dane z pierwotnym komputerem po ponownym podłączeniu dysku. Dyski ze środowiskiem v.Clone mogą okazać się przydatne nie tylko w podróży, ale także wówczas, gdy główny komputer ulegnie uszkodzeniu. Wówczas użytkownik nie traci dostępu do ostatnich danych, dokumentów, czy e-maili i może przenieść je na dowolny komputer.

Jak działa system?

By korzystać z software’u v.Clone potrzebny jest zewnętrzny napęd firmy iOmega, co w określonych wypadkach musi zostać potwierdzone poprzez wprowadzenie numeru seryjnego napędu. Oprogramowanie wymaga praw administratora i tworzy obraz napędu systemowego – dysku.

Aplikacja dla właścicieli dysków iOmega dostępna jest na stronie: https://iomega-eu-en.custhelp.com/cgi-bin/iomega_eu_en.cfg/php/enduser/cci/product.php

Dyski wraz z oprogramowaniem są dostępne w ofercie iSource w salonach partnerów i resellerów firmy iSource S.A., a także w Media Markt, Euro RTV AGD, Saturn, Komputronik oraz sklepach Apple Premium Reseller – iSpot, Cortland oraz USE.