Przejdź do treści

Zbadajmy nasze serca

Aby być zdrowym, nie wystarczy odpowiednio się odżywiać i aktywnie żyć. Należy również pamiętać o systematycznych badaniach, dzięki którym mamy szanse zapobiec wielu ciężkim chorobom. Z końcem lutego na Dolnym Śląsku rozpoczęła się akcja „Zbadaj swoje serce”, którą wspiera Park Handlowy Bielany. Polega ona na bezpłatnym badaniu oraz na edukacji na temat profilaktyki. Mają one na celu ułatwienie pacjentom kontaktu ze specjalistami oraz profilaktyki kardiologicznej z zakresu: wykonywania badań EKG, badań cholesterolu, obliczania wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia krwi, a także wskazań dotyczących właściwej diety, zapobiegającej nadwadze i nadciśnieniu tętniczemu. Chętni są również diagnozowani pod kątem czynników ryzyka wpływających na chorobę niedokrwienia serca oraz zawału mięśnia sercowego.

Badania przeprowadzane są w najczęściej odwiedzanych punktach miast – w galeriach oraz centrach handlowych. Inicjatywa szczególnie spodobała się Ewie Kolondrze, dyrektor Parku Handlowego Bielany. – Wczesne wykrywanie chorób serca jest niesłychanie istotne w późniejszym leczeniu. Jak wykazują statystyki, Polacy niechętnie ustosunkowują się do badań profilaktycznych, dlatego wspólnie powinniśmy zmieniać tę mentalność – podkreśla Ewa Kolondra.

Akcja „Zbadaj swoje serce” na Dolnym Śląsku potrwa do 28 marca. W Parku Handlowym Bielany bezpłatnie badania odbędą się 21 marca w godzinach od 10.00 – 18.00. Jej inicjatorem jest Kardiotele, działający przy Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Nie może zabraknąć i Ciebie! Pokochaj swe serce… !