„1% dla OPP” – ruszyła społeczna akcja serwisu księgowości internetowej ifirma.pl

Dwa lata temu serwis ifirma.pl stworzył dla swoich klientów narzędzie do rozliczania PIT-u rocznego przez internet. Program odniósł sukces, dlatego postanowiliśmy go udostępnić wszystkim podatnikom – mówi Joanna Zalewska, Kierownik Serwisu ifirma.pl – Jednocześnie wpadliśmy na pomysł, aby szerząc ideę rozliczania podatków przez internet mobilizować ludzi do oddawania jednego procenta z podatku na szlachetne cele.

W tym roku już po raz drugi ifirma.pl zachęca fundacje i inne instytucje o statusie organizacji pożytku publicznego do zamieszczenia specjalnego linka na ich stronach. Dzięki niemu podatnik może wypełnić swoje roczne zeznanie podatkowe, a organizacja automatycznie stanie się beneficjentem 1% jego podatku.

Wspomniana akcja jest całkowicie bezpłatna, a udział w niej nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji dla OPP, co sprawia, że pitroczny.pl jest raczej ewenementem na rynku pozornie bezpłatnych programów do rozliczania PIT-ów. Z początku fundacje nie dowierzały nam, że nie muszą nic płacić. Po uruchomieniu akcji rozdzwoniły się telefony z pytaniami ile to kosztuje i gdzie jest haczyk? – śmieje się Joanna Zalewska – Musieliśmy za każdym razem tłumaczyć, że akcja jest społeczna i haczyków brak.

Do końca terminu złożenia zeznania podatkowego pozostało jeszcze niewiele ponad 6 tygodni, wliczając w to okres świąteczny, w którym raczej nikt o obowiązkach wobec fiskusa myśleć nie będzie. Tradycyjnie już największy boom „pitowy” przypada na drugą połowę kwietnia. Korzystając z pitroczny.pl można szybciej rozliczyć się ze Skarbówką, a dzięki obsłudze e-deklaracji PIT-37 wysłać elektronicznie prosto do właściwego urzędu.

Więcej informacji na http://www.pitroczny.pl/. Instrukcja dla OPP znajduje się w zakładce „1% dla OPP”.

źródło/autor: ifirma.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu