VESUVIO CAPITAL S.A. zebrał w prywatnej emisji akcji 6,5 mln zł

W lipcu debiut na NewConnect.  VESUVIO CAPITAL S.A., fundusz typu private equity utworzony przez grupy Totmes oraz WDM, zrealizował prywatną emisję akcji o wartości 6,5 mln zł. Oznacza to, że wkrótce dysponował będzie łącznie prawie 10 mln zł na inwestycje. Debiut spółki na rynku NewConnect planowany jest na lipiec br. Funkcję Oferującego podczas emisji pełnił Wrocławski Dom Maklerski S.A., a funkcję Autoryzowanego Doradcy CEE Capital sp. z o.o.

– „Zainteresowanie inwestorów było bardzo wysokie, co sprawiło, że rozważaliśmy nawet zwiększenie emisji. Ostatecznie zdecydowaliśmy jednak, że mniejsze rozwodnienie na tym etapie działalności będzie korzystniejsze dla wszystkich akcjonariuszy. W ramach emisji o łacznej wartości 6,5 mln zł, do funduszu trafiło 4,5 mln zł w gotówce i 2 mln zł w papierach wartościowych innych spółek. To pokazuje, że VESUVIO już na starcie dysponuje kapitałami blisko 10 mln zł, w tym gotówką na inwestycję – 7 mln zł, a także portfelem inwestycyjnym akcji i udziałów nabywanych w bardzo konkurencyjnych cenach. Pozwoli to na pokazanie bardzo dobrych wyników i zysku netto jeszcze przed debiutem na rynku NewConnect” – mówi Mariusz Muszyński, Prezes Zarządu VESUVIO CAPITAL S.A.

VESUVIO CAPITAL S.A. to fundusz typu private equity, który specjalizuje się w inwestycjach w akcje lub udziały spółek z branży finansowej, w szczególności spółek inwestycyjnych, firm doradztwa finansowego, obsługujących wierzytelności oraz związanych z ubezpieczeniami, zarówno niepublicznych jak i notowanych na rynku głównym GPW i NewConnect.

„Pracujemy nad kilkoma inwestycjami. Pierwszy wzorcowy skład portfela inwestycyjnego funduszu ujawnimy w maju” – dodaje Mariusz Muszyński, Prezes Zarządu VESUVIO CAPITAL S.A.

„Przed debiutem giełdowym przeprowadzimy jeszcze jedną emisję akcji – o wartości 2 mln zł. W większej części emisja będzie miała charakter wymiany akcji. To będzie już ostatnia szansa dla inwestorów, aby nabyć akcje funduszu przed debiutem na NewConnect” – uważa Muszyński.

– „Sukces prywatnej emisji akcji VESUVIO CAPITAL S.A. to kolejny przykład bardzo dobrej współpracy grup WDM i TOTMES. Nie tylko razem wprowadzamy na rynek już istniejące spółki portfelowe obu grup, ale również tworzymy nowe podmioty, które generują bardzo dobre wyniki finansowe – wystarczy tu podać przykład Black Pearl Capital S.A., która po połączeniu z funduszami Totmes Fund oraz BIO-MED Capital jeszcze w tym roku spodziewa się ok. 10 mln zł zysku netto. To podoba się inwestorom i stąd zainteresowanie kolejnymi realizowanymi przez WDM emisjami akcji.” – komentuje Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu