Xevin Investments wspiera polskich naukowców – powołanie Interactive Research Center

przez | 17/03/2010

1 marca 2010r na mocy porozumienia inwestycyjnego zawartego z Xevin Investments projekt badawczy Wyszukali.pl został przekształcony w spółkę Interactive Research Center (IRCenter.com). Projekt ten, stworzony przez młodych, polskich naukowców, zajmuje się badaniami opartymi na technologii crawling’u semantycznego w Internecie.  Jest to metoda śledzenia zmian i trendów w treściach analizowanych domen.

Zebrane dane pozwalają na dokonywanie bardzo przydatnych analiz opinii internautów na temat marek, produktów, osób publicznych, czy zjawisk społecznych. Stosowane narzędzia i algorytmy analizy danych pozwalają uzyskać obiektywny obraz, czego nie gwarantuje większość stosowanych dotychczas narzędzi ankietowych. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie departamentu marketingu bez dostępu do aktualnych i precyzyjnych danych dotyczących opinii internautów.

Tym, co wyróżnia rozwiązanie oferowane przez IR Center, jest szybkość i dokładność analizy, wynikająca między innymi z unikalnej metodologii dostosowania narzędzia do specyfiki języka polskiego.

Trzon zespołu nowej spółki tworzą założyciele i pomysłodawcy projektu Wyszukali.pl: Albert Hupa, Marcin Krzosek , Mariusz Karbowski, Tomasz Kaszuba.

Xevin Investments, poza środkami niezbędnymi do dynamicznego rozwoju narzędzi badawczych, wesprze spółkę w zakresie know-how niezbędnego do funkcjonowania firmy, pozycjonowania oraz marketingu i sprzedaży produktów.

” Jestem związany od lat z nowymi mediami i technologiami interaktywnymi. Wiele ciekawych inicjatyw tego typu już widziałem, ale kiedy pierwszy raz spotkałem się z twórcami projektu wyszukali.pl nie mogłem się powstrzymać od refleksji, że ten zespół dokona zmiany jakościowej w zakresie dostępności i jakości badań, jaką przyniosło kiedyś powstanie firmy Gemius. ”
Krzysztof Golonka – Prezes Zarządu Xevin Investments