Axis Communications wprowadza najmniejszą kamerę sieciową HDTV

przez | 16/03/2010

Axis Communications, lider światowego rynku sieciowych rozwiązań wizyjnych1, wprowadził do sprzedaży niewielką kamerę sieciową AXIS M1054, zaprojektowaną do dyskretnego nadzoru w małych firmach, butikach, restauracjach, hotelach i budynkach mieszkalnych.

„Kamera AXIS M1054 uzupełnia niezwykle popularną serię AXIS M10, wprowadzoną do sprzedaży w ubiegłym roku. Na życzenie klientów wyposażyliśmy AXIS M1054 w możliwość zasilania w systemie Power over Ethernet i rozdzielczość HDTV, dzięki czemu nowa kamera stanowi dobre jakościowo i niedrogie rozwiązanie do nadzoru wizyjnego” — powiedział Erik Frännlid, dyrektor ds. zarządzania produktami w Axis Communications.

Najnowsza kamera z serii AXIS M10 zapewnia znakomitą jakość obrazu wideo przy częstotliwości wyświetlania 30 klatek na sekundę w rozdzielczość HDTV 720p. Zasilanie Power over Ethernet (IEEE 802.3af) wpływa na zmniejszenie kosztów instalacji, gdyż zasilanie i przesył danych odbywa się za pośrednictwem jednego kabla.

AXIS M1054 oferuje funkcje znane już z modelu AXIS M1031-W (z wyjątkiem interfejsu bezprzewodowego), w tym pasywny czujnik podczerwieni (PIR) do wykrywania ruchu w ciemności oraz białą lampę LED do oświetlania monitorowanego miejsca w razie wykrycia ruchu lub na żądanie użytkownika. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi kamera przesyła dwukierunkowo dźwięk, pozwalając użytkownikom komunikować się z gośćmi czy intruzami. W sytuacji wywołania alarmu kamera może też odtwarzać przesłane lub nagrane klipy audio. Ponadto, model AXIS M1054 jest wyposażony w 1 gniazdo wejścia i 1 wyjścia, umożliwiające podłączenie takich urządzeń, jak czujniki i zdalne przekaźniki, które mogą aktywować światła albo otwierać i zamykać drzwi.

AXIS M1054 może przesyłać wiele strumieni wideo H.264 i Motion JPEG, co optymalizuje wykorzystanie pamięci masowej i przepustowości sieci. Dzięki technologii skanowania progresywnego kamera zapewnia obraz HDTV ruchomych obiektów bez efektu rozmycia.

Kamera sieciowa AXIS M1054 jest obsługiwana przez najliczniejsze w branży aplikacje do zarządzania wideo opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development, a także przez oprogramowanie AXIS Camera Station.

Kamera AXIS M1054 będzie dostępna u dystrybutorów firmy Axis Communications w drugim kwartale 2010 roku.

Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce są firmy: Anixter Polska (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Videor (www.videor.com).

źródło/autor: Axis Communications