Zwiększenie prędkości i ekspansja 3G w sieci Plus

5 marca br. Polkomtel SA, operator sieci Plus, podpisał umowę ramową z firmą Ericsson. Umożliwi ona unowocześnienie istniejącej sieci 3G/HSPA oraz pozwoli na rozszerzenie zasięgu sieci 3G w północnej i zachodniej Polsce.

W wyniku poczynionych inwestycji obecni i nowi klienci sieci Plus uzyskają dostęp do najbardziej zaawansowanych usług transmisji danych dostępnych na rynku, co zapewni Polkomtel SA utrzymanie pozycji lidera na rynku telekomunikacyjnym w Polsce. Dzięki rozbudowie sieci 3G Polkomtel SA będzie w stanie zaoferować klientom superszybki mobilny dostęp do Internetu, a także dostęp do najnowszych i najbardziej zaawansowanych usług multimedialnych. Dzięki wyższej prędkości transmisji i krótszemu czasowi reakcji korzystanie z takich aplikacji internetowych, jak sieci społecznościowe, gry on-line czy wideo-konferencje, stanie się jeszcze łatwiejsze dla użytkowników sieci Plus.

Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera poprzez wdrażanie nowych technologii, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów w zakresie interaktywnych i mobilnych usług szerokopasmowych – powiedział Jarosław Bauc, prezes Polkomtel SA. ¬- Dzięki temu rozwiązaniu będziemy przygotowani na przyszły popyt na tego typu usługi.

Ericsson jest długoletnim partnerem Polkomtela – dodał Miguel Marin, członek zarządu, dyrektor ds. technicznych Polkomtel SA. – W 2005 r. firmy podpisały umowę obejmującą budowę sieci 3G. Wierzę, że obecna umowa umocni naszą dobrą współpracę i wiodącą rolę Polkomtela na polskim rynku.

Staffan Henriksson, szef Ericssona w Polsce, stwierdził: To wspaniała możliwość dostarczenia wysokiej jakości technologii i usług firmie Polkomtel i jej użytkownikom w Polsce. Zaufanie, którym Polkmtel obdarza nas i rozwiązania firmy Ericsson jest rezultatem koncentracji na długofalowej współpracy opartej na zasadach partnerskich. Dzięki temu możemy przyczyniać się do realizacji ambicji firmy Polkomtel związanych z szybkimi szerokopasmowymi usługami mobilnymi w Polsce.

Trzyletnia umowa obejmuje zwiększenie pojemności rozwiązań HSPA Evolution w ramach istniejącej sieci 3G dla zapewnienia prędkości do 42Mb/s, a następnie do 84Mb/s, a także usługi wsparcia. Ericsson dostarczy Polkomtel SA najnowsze stacje bazowe RBS 6000. Sprzęt ten umożliwi operatorowi obsługę różnych obecnie dostępnych technologii radiowych, a także zapewni łatwą migrację do przyszłych sieci 4G. Wdrażanie sieci rozpocznie się w II kw. 2010 r. i zakończy w 2012 r.

źródło/autor: Plus

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu