UPS ponownie wybrany

UPS po raz kolejny zdobył tytuł „Najbardziej podziwianej firmy na świecie” branży przemysłowej w dorocznym rankingu magazynu FORTUNE. Firma znalazła się także w gronie 50 najlepiej rozpoznawalnych marek  na świecie. UPS uzyskał najwyższą średnią punktów wśród przedsiębiorstw przemysłowych z całego świata (8,20 pkt na 10 możliwych). Poza firmą UPS, ponad osiem punktów udało się uzyskać tylko trzem innym przedsiębiorstwom.

UPS zdominował ranking przedsiębiorstw lotniczych, kolejowych, przewozowych i logistycznych, zdobywając pierwsze miejsce we wszystkich dziewięciu klasyfikacjach szczegółowych oraz w klasyfikacji końcowej.

Firma znalazła się również w gronie 10 najlepszych przedsiębiorstw na świecie w ośmiu spośród dziewięciu kluczowych rankingów. Wyniki UPS w światowym rankingu kształtują się następująco:
–    1. miejsce za zaangażowanie w społeczną odpowiedzialność biznesu;
–    2. miejsce za jakość zarządzania;
–    3. miejsce za zarządzanie zasobami ludzkimi, wykorzystanie zasobów korporacyjnych oraz jakość produktów i usług;
–    6. miejsce za konkurencyjność w wymiarze globalnym;
–    7. miejsce za stabilność finansową;
–    9. miejsce za innowacyjność.

UPS, jedna z najsłynniejszych globalnych marek, prowadzi działalność
w ponad 200 krajach i regionach całego świata. W ostatnich latach firma została doceniona za tworzeniu dogodnych warunków dla rozwoju światowego handlu. Dotychczas firma UPS zdobyła pierwsze miejsce w 25 spośród 29 przeprowadzonych rankingów branży przemysłowej, „najbardziej podziwianych przedsiębiorstw” magazynu FORTUNE.

Lista najbardziej podziwianych amerykańskich przedsiębiorstw magazynu FORTUNE powstała we współpracy z firmą doradczą Hay Group, która przeprowadziła badania wśród członków kierownictwa wyższego szczebla, dyrektorów i analityków.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu