RSA dostarcza sprawdzone rozwiązania i usługi, które pomogą klientom szybciej i bezpieczniej wdrażać infrastruktury wirtualne

Dział zabezpieczeń firmy EMC pomaga klientom wprowadzać zaawansowane reguły bezpieczeństwa i funkcje kontrolne w środowiskach VMware.  RSA, dział zabezpieczeń firmy EMC, przedstawił zarys swojej strategii oraz zestaw rozwiązań i usług, które mają pomóc klientom rozwiązać problemy związane
z bezpieczeństwem informacji i tożsamości przechowywanych w środowiskach VMware® oraz zapewnić ich zgodność z przepisam.

„Przedsiębiorstwa, które nie włączą prewencyjnych zabezpieczeń do swoich strategii wirtualizacji i prywatnych środowisk typu cloud, nie będą w stanie wykorzystać pełnego potencjału wirtualizacji” — powiedział Christopher Young, wiceprezes ds. technologii w RSA, dziale zabezpieczeń firmy EMC. „Dostępne już teraz rozwiązania RSA nieustannie dowodzą, że narzędzia informatyczne rzeczywiście mogą zwiększyć bezpieczeństwo i poprowadzić naszych klientów w kierunku pełnej wirtualizacji, a w dalszej kolejności pozwolą im bezpiecznie stworzyć prywatną infrastrukturę typu cloud”.

Wiele problemów w dziedzinie bezpieczeństwa infrastruktury wirtualnej nie różni się w dużym stopniu od problemów występujących w fizycznych środowiskach obliczeniowych. Jedną z zalet wirtualizacji jest większa przejrzystość i kontrola nad infrastrukturą uzyskana przez centralne zarządzanie, dzięki czemu działy informatyczne mają do dyspozycji bardziej zaawansowane rozwiązania do ochrony centrum przetwarzania danych i punktów końcowych. Dział RSA dysponuje doświadczeniem w zakresie produktów i usług, które pozwalają wykorzystać kluczowe punkty kontrolne w środowiskach VMware do egzekwowania zaawansowanych reguł bezpieczeństwa. Pomagają chronić tożsamości i informacje oraz monitorować infrastrukturę. Dzięki rozwiązaniom RSA firmy mają więc pewność, że ich infrastruktura wirtualna spełnia rygorystyczne wymogi w dziedzinie bezpieczeństwa, odpowiada zawartym umowom i jest w stanie zapewnić maksymalną elastyczność, minimalizując jednocześnie koszty.

„Firmy coraz częściej wdrażają rozwiązania wirtualne i starają się wyeliminować ryzyko związane z przejściem ze środowiska fizycznego na infrastrukturę wirtualną” — powiedział Jon Oltsik, główny analityk w firmie Enterprise Strategy Group. „Gwarantując ochronę punktów końcowych, aplikacji i danych o znaczeniu krytycznym oraz zapewniając ich zgodność z przepisami, przedsiębiorstwa mogą rozszerzać środowiska wirtualne szybciej i bezpieczniej”.

Rozwiązania i usługi RSA dla systemów Virtual Desktop i centrów przetwarzania danych Dział RSA nawiązał współpracę z firmą VMware, aby zagwarantować, że trzy spośród jego kluczowych rozwiązań zabezpieczających — technologia silnego uwierzytelniania RSA SecurID®, platforma RSA enVision® oraz oprogramowanie RSA® Data Loss Prevention (DLP) Endpoint — będą odpowiednio działać w środowiskach VMware. Dzięki temu działy informatyczne w firmach klientów mogą wykorzystać produkty RSA, by wdrażać zabezpieczenia i kontrolne narzędzia administracyjne, które obejmują zarówno środowiska fizyczne, jak i wirtualne.

Technologia RSA, którą można stosować w środowiskach VMware vSphere™ i VMware View™, oferuje wiele korzyści.

·    Gwarancja poufności danych — dział RSA zapewnia zgodność pakietu RSA DLP ze środowiskiem VMware View, aby pomóc klientom wyeliminować ryzyko wycieku poufnych danych w infrastrukturach wirtualnych. Korzystając z oprogramowania RSA DLP Endpoint, administratorzy mogą w szczególności konfigurować strategie wykrywania danych, aby centralnie wychwytywać informacje poufne i wdrażać funkcje kontrolne na wszystkich stacjach roboczych i podłączonych zdalnie laptopach w przedsiębiorstwie.
·    Monitorowanie zdarzeń dotyczących bezpieczeństwa i zapewnienie zgodności z przepisami — platforma RSA enVision do zarządzania informacjami i zdarzeniami bezpieczeństwa umożliwia teraz monitorowanie i raportowanie działań administracyjnych oraz zdarzeń operacyjnych w środowiskach VMware View i VMware vSphere. Dzięki temu pomaga firmom podejmować lepsze decyzje w zakresie bezpieczeństwa i zachować zgodność z przepisami w oparciu o bardziej precyzyjną i realizowaną na bieżąco analizę zabezpieczeń. Jest to możliwe, ponieważ platforma RSA enVision została wyposażona w nowe funkcje umożliwiające gromadzenie informacji o ponad 350 różnych zdarzeniach na platformie VMware. Platforma RSA enVision udostępnia te same funkcje administracyjne, reguły i narzędzia do tworzenia raportów dla środowisk fizycznych i wirtualnych. Dzięki temu klient ma pewność, że środowisko VMware jest wyposażone w spójny, scentralizowany zestaw narzędzi kontrolnych.
·    Stworzenie w pełni bezpiecznych tożsamości — technologia dwuskładnikowego uwierzytelniania RSA SecurID udostępnia dodatkową warstwę zabezpieczającą, gwarantując, że odpowiedni użytkownik ma dostęp do odpowiedniej sesji w środowisku wirtualnym. Rozwiązanie RSA SecurID opracowano przede wszystkim z myślą o integracji z platformą VMware View. Umożliwia klientom wdrożenie silnego uwierzytelniania w portalu VMware View, narzędziach VMware vSphere Management Assistant oraz konsoli VMware ESX Service Console, aby odpowiednio zabezpieczyć dostęp do narzędzi administracyjnych.

Zespół zajmujący się zabezpieczeniami RSA w dziale EMC Consulting oferuje też wszechstronne usługi doradcze i konsultingowe w zakresie środowisk wirtualnych. Nowe usługi zabezpieczające instalację infrastruktury wirtualnej wykorzystują najlepsze procedury i sprawdzone zabezpieczenia RSA. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii, strategii i programów pozwalają stworzyć bezpieczne systemy wirtualne i prywatne środowiska typu cloud. (Więcej informacji można znaleźć w informacji prasowej EMC pt. EMC rozszerza ofertę usług konsultingowych w dziedzinie zabezpieczeń.)

„Współpraca z działem RSA pozwala nam zarządzać strategiami zabezpieczeń na trzech fundamentalnych poziomach: tożsamości, informacji i infrastruktury. Pomaga to zapewnić klientom dostępność, ochronę i możliwość współużytkowania kluczowych zasobów ich przedsiębiorstw” — powiedział Hatem Naguib, wiceprezes ds. współpracy w firmie VMware. „Teraz możemy też udostępnić klientom udoskonalone narzędzia zabezpieczające i kontrolne, aby pomóc im wdrażać prywatne środowiska typu cloud, które zapewniają spójną ochronę na wszystkich poziomach infrastruktury wirtualnej”.

Rozwiązania RSA obejmują również ochronę pakietów Vblock™

Technologie RSA zostały też zweryfikowane pod kątem ochrony pakietów Vblock. Rozwiązania Vblock zostały niedawno wprowadzone na rynek w ramach inicjatywy Virtual Computing Environment, która została założona przez firmy Cisco i EMC przy współpracy z firmą VMware. W architekturę Vblock są warstwowo wbudowane zabezpieczenia RSA. Udostępniają one zintegrowane funkcje, które łączą rozwiązania informatyczne i operacje zapewniające bezpieczeństwo. Pakiety Vblock rozszerzają zasięg narzędzi kontrolnych stosowanych w istniejących rozwiązaniach korporacyjnych klienta na infrastrukturę wirtualną. Współdziałają z dostępnymi narzędziami i systemami zabezpieczeń, pomagając zminimalizować ryzyko podczas wdrażania prywatnej infrastruktury typu cloud.

RSA w dalszym ciągu współpracuje ze swoimi partnerami technologicznymi, aby stworzyć bezpieczniejsze, bardziej przejrzyste i niezawodne środowiska wirtualne i prywatne środowiska typu cloud, do których użytkownicy będą mieli pełne zaufanie. Dział RSA zaprezentował wspólną wizję i model koncepcyjny, które wykorzystują technologię oraz doświadczenie działu RSA, a także jego partnerów z firm Intel i VMware. Stworzony model obejmuje niezawodny sprzęt, bezpieczne środowisko wirtualne oraz narzędzia do zarządzania informacjami i zdarzeniami dotyczącymi zabezpieczeń, a także oprogramowanie wspomagające nadzór nad przedsiębiorstwem, ograniczanie ryzyka i zapewnianie zgodności z przepisami (GRC). Dzięki temu oferuje niespotykany dotąd dostęp do informacji o rzeczywistych warunkach panujących w najniższych warstwach infrastruktury wirtualnej. Model zostanie publicznie zaprezentowany po raz pierwszy w trakcie odbywającej się w tym tygodniu konferencji RSA w San Francisco.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu