Nowy pakiet Norton 360 w wersji 4.0: najnowsze technologie zabezpieczeń i zdalny dostęp do kopii zapasowych danych

By | 15/03/2010

Ze względu na rozwój przestępczości internetowej niezabezpieczony komputer może zostać zainfekowany w ciągu czterech minut od podłączenia go do sieci. Ponadto istnieje ryzyko utraty prywatnych informacji i plików. Jak ustaliła firma Symantec, co trzeci dorosły użytkownik Internetu utracił bezpowrotnie pliki przechowywane w komputerze. Aby zapewnić klientom skuteczną ochronę, firma Symantec (Nasdaq: SYMC) udostępnia najnowszą wersję pakietu Norton 360, która posiada najnowsze technologie zabezpieczeń. Oprogramowanie Norton 360 w wersji 4.0 uzyskało najwyższy wskaźnik skuteczności wykrywania ataków opartych na sieci WWW — wyniki niezależnych testów wskazują, że współczynnik ten sięgnął 100%.

Wraz z premierą nowego pakietu firma Symantec wprowadza pierwsze aplikacje marki Norton przeznaczone do urządzeń iPad i iPhone oraz smartphone’ów z systemem Android (według prognoz do 2013 r. udział telefonów typu „smartphone” w ogólnej liczbie telefonów komórkowych sięgnie prawie 50%[4]). Po pobraniu bezpłatnej aplikacji klienci, którzy korzystają z kopii zapasowych online utworzonych za pomocą programu Norton 360 lub Norton Online Backup, mogą uzyskiwać dostęp do swoich dokumentów, muzyki, zdjęć i filmów oraz udostępniać je bezpośrednio z poziomu urządzenia. Produkty marki Norton zapewniają ponad 11 milionom klientów stały dostęp do danych przechowywanych w Internecie. Obecnie użytkownicy pakietu Norton 360, którzy używają funkcji backupu online, mogą korzystać ze swoich plików w dowolnym miejscu za pośrednictwem przeglądarki internetowej i pobierać je lub wysyłać do znajomych jako łącza w wiadomościach e-mail.

Pakiet Norton 360 zawiera obecnie technologię oceny reputacji wprowadzoną we wrześniu 2009 r. wraz z programami Norton Internet Security i Norton AntiVirus 2010. Rozwiązanie to umożliwia ochronę przed nieznanym destrukcyjnym oprogramowaniem oraz najpoważniejszymi zagrożeniami. Dzięki wprowadzeniu tej technologii pakiet Norton 360 uzyskał bezkonkurencyjne wyniki w niezależnym teście przeprowadzonym przez brytyjską organizację Dennis Labs ([3]), który polegał na symulacji faktycznych ataków opartych na sieci WWW, takich jak zagrożenia skierowane przeciwko witrynom sieci społeczności internetowych. Program marki Norton był jedynym z 10 przetestowanych produktów, który chronił przed wszystkimi zagrożeniami i osiągnął ogólną skuteczność ochrony na poziomie 100%.

Najnowsza wersja pakietu Norton 360 zawiera również ulepszenia funkcji najbardziej cenionych przez klientów, takich jak optymalizacja wydajności komputera, która pozwala poprawić jego szybkość działania i zaoszczędzić czas. Za pomocą menedżera autostartu użytkownicy mogą skrócić czas rozruchu komputera przez opóźnienie aplikacji uruchamianych wraz z systemem lub zmniejszenie ich liczby. Dane pochodzące ze społeczności Norton Community zapewniają przydatne informacje na temat najpopularniejszych aplikacji. Umożliwia klientom podejmowanie właściwych decyzji dotyczących wykluczenia programów z listy autostartu. Jak wynika z testów przeprowadzonych przez firmę Passmark ([5]), inteligentny menedżer autostartu może skrócić czas uruchamiania komputera z systemem Windows 7 aż o 41%. W przypadku klientów, którzy włączają komputer raz dziennie, funkcja ta pozwala zaoszczędzić ponad trzy godziny rocznie.

Dostępność, zgodność i ceny

Pakiet Norton 360 w wersji 4.0 jest obecnie dostępny do nabycia w sklepach detalicznych oraz w sklepie internetowym firmy Symantec pod adresem www.symantecstore.pl. Bezpłatna wersja beta aplikacji do urządzeń Android jest już dostępna, a wersje beta aplikacji mobilnych do urządzeń iPad oraz iPhone zostaną udostępnione w sklepach internetowych bez opłat w ciągu najbliższych tygodni.

Najnowsza wersja pakietu Norton 360 obsługuje systemy Microsoft XP, Windows Vista i Windows 7. Sugerowana cena detaliczna wynosi 199 zł brutto w przypadku wersji. Cena uwzględnia licencję na trzy komputery, 2 GB miejsca na kopie zapasowe online oraz roczną usługę subskrypcji uprawniającą do korzystania z produktu i otrzymywania aktualizacji ochrony z firmy Symantec. Wszyscy użytkownicy pakietu Norton 360, którzy mają ważną subskrypcję na produkt, są uprawnieni do otrzymywania najnowszych aktualizacji zgodnie z obowiązującym modelem świadczenia usług subskrypcji. Więcej informacji można uzyskać w centrum aktualizacji oprogramowania Norton pod adresem http://updatecenter.norton.com.