Karty zbliżeniowe MasterCard® PayPass™ w ofercie Citi Handlowy

Od 1 marca Citi Handlowy oferuje posiadaczom konta osobistego zbliżeniową kartę debetową MasterCard® PayPass™. Mikroprocesor, funkcjonalność płatności zbliżeniowych, bogaty Program Rabatowy oraz możliwość przełączenia karty debetowej do rachunku walutowego w euro czynią kartę debetową do konta osobistego w Citi Handlowy jednym z najbardziej innowacyjnych produktów tego typu na rynku. Od 1 marca każdy posiadacz konta osobistego w Citi Handlowy może bezpłatnie wymienić dotychczasową kartę na nową kartę debetową MasterCard® PayPass™.

Bank Citi Handlowy dołącza do wydawców kart zbliżeniowych MasterCard PayPass. Projekt płatności zbliżeniowych, który MasterCard rozpoczął dwa lata temu zmienia się dzisiaj w prawdziwą rewolucję zbliżeniową. A uczestniczą w niej banki, agenci rozliczeniowi, sieci handlowe i konsumenci, zaznacza Krzysztof Drzyzga, new business development manager przedstawicielstwa MasterCard Europe w Polsce .

Karta PayPass zdecydowanie wygrywa z gotówką. Dzięki technologii zbliżeniowej płatność kartą jest szybsza i bardziej wygodna niż płacenie gotówką. Klient nie musi już nosić przy sobie drobnych, nie traci czasu na poszukiwanie „końcówek”, nie musi też czekać na wydanie reszty. W zaledwie kilka sekund jest w stanie uregulować swoją płatność, tłumaczy Remigiusz Hołdys, Dyrektor Produktów Depozytowych w Citi Handlowy – Zdecydowaliśmy, że wszystkie karty debetowe wydawane przez Citi Handlowy będą już teraz posiadały funkcję PayPass. Chcemy, żeby ta nowoczesna karta stała się standardem, stąd też opłatę za kartę debetową pozostawiamy na tym samym poziomie, dodaje.

Nowa karta debetowa MasterCard® PayPass™ do konta osobistego w Citi Handlowy pozwala na dokonywanie transakcji bezgotówkowych w zaledwie kilka sekund. Przy płaceniu kartą zbliżeniową za zakupy do kwoty 50 zł klient nie musi wpisywać kodu PIN ani podpisywać się na wydruku z terminala. Klient nie musi oddawać karty w ręce sprzedawcy, wystarczy tylko, że zbliży kartę do czytnika PayPass. Karty zbliżeniowe wyposażone są, bowiem w specjalny nadajnik, dzięki któremu nie ma potrzeby wkładania karty czy przeciągania jej przez terminal.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa płatności zbliżeniowe powyżej 50 zł, wymagają potwierdzenia poprzez użycie kodu PIN lub złożenie podpisu na wydruku z terminala.

Bezpieczeństwo transakcji realizowanych nową kartą MasterCard® PayPass™ gwarantuje mikroprocesor. Nowe karty do konta osobistego w Citi Handlowy posiadają zarówno pasek magnetyczny jak i mikroprocesor. Takie rozwiązanie pozwala klientom na korzystanie z karty zarówno w czytnikach obsługujących karty z chipem, jak i takich, które nadal obsługują tylko karty z paskiem magnetycznym. W Citi Handlowy kod PIN klient ustanawia samodzielnie w bankowości telefonicznej CitiPhone, w bankomatach Citi Handlowy, w oddziałach lub przez Citibank Online.

Klienci korzystający z konta w Citi Handlowy swoją dotychczasową kartę debetową mogą wymienić na kartę zbliżeniową dzwoniąc do CitiPhone lub zgłaszając prośbę przez Citibank Online. Taka wymiana karty jest dla klienta bezpłatna.

Obecnie kartami zbliżeniowymi w technologii MasterCard® PayPass™ można płacić w Polsce m.in. w restauracjach McDonald’s, salonach EMPIK, sklepach Żabka, w sieci kawiarni CoffeeHeaven, salonikach prasowych Kolporter.

Kartą zbliżeniową MasterCard® PayPass™ posługuje się na świecie ponad 70 milionów użytkowników w ponad 200 000 punktów akceptacji wyposażonych w technologię PayPass.

źródło/autor: Citi Handlowy

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu