Samantha Joe Group dla X-Trade Brokers – pierwszego polskiego sponsora F1

Samantha Joe Group została wybrana przez firmę X-Trade Brokers do komunikacji rozpoczęcia współpracy firmy z zespołem Formuły 1 Vodafone McLaren Mercedes. Do zadań agencji należało opracowanie strategii komunikacji oraz kompleksowa organizacja konferencji prasowej. Oficjalne ogłoszenie współpracy między X-Trade Brokers, a zespołem Vodafone McLaren Mercedes miało miejsce 9 marca 2010r. w hotelu Hilton
w Warszawie. Ekwiwalent materiałów PR podany przez Instytut Monitorowania Mediów w dzień po konferencji prasowej wyniósł ponad 530.000 pln.

Decyzja X-Trade Brokers o wejściu w sponsoring teamu Vodafone McLaren Mercedes związna jest z nowym etapem dynamicznego rozwoju i ekspansji firmy. Wspólpraca z F1 daje możliwość na zwiększenie globalnej świadomości oraz obecności marki XTB na rynkach światowych.

W konferencji prasowej zorganizowanej przez Samantha Joe Group udział wzięli Prezes Zarządu X-Trade Brokers Jakub Zabłocki oraz Dyrektor Zarządzający McLaren Racing Jonathan Neale. Na konferencji pokazany został, sprowadzony do Warszawy specjalnie na tę okazję, oryginalny bolid zespołu Vodafone McLaren Mercedes. Spotkanie z mediami uświetnił krótki film, w którym dziennikarze mogli obejrzeć Mistrza Świata F1 Jensona Buttona w obrandowanym przez XTB kombinezonie.

Samantha Joe Group świadczy pełen zakres usług PR, w tym organizację wydarzeń specjalnych. W swoich działaniach łączy strategie biznesowe ze światem kultury i sportu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu