Plac Unii najpierw na Facebooku

Na warszawskim Placu Unii Lubelskiej powstanie kompleks biurowo-handlowy. Choć początek prac budowlanych przewidziano na drugi kwartał br., już teraz inwestorzy chcą stworzyć za pośrednictwem popularnego serwisu Facebook społeczność zainteresowaną inwestycją. Liebrecht & wooD oraz BBI Development, deweloperzy Placu Unii, na profilu inwestycji informować będą o postępie prac, pozyskanych najemcach, ale także zaproszą mieszkańców Warszawy do dyskusji na temat tego wyjątkowego miejsca na mapie stolicy.

– Facebook nieustannie zyskuje na popularności, a rok 2010 wskazywany jest wręcz przez ekspertów jako przełomowy dla tego serwisu w Polsce. Stwierdziliśmy, że będzie on idealną platformą komunikacji twórców Placu Unii z zainteresowanymi inwestycją zarówno na etapie budowy obiektu, jak i potem, w czasie jego funkcjonowania – mówi Kamilia Kowalska, Marketing & Communication Specialist w Liebrecht & wooD.

Plac Unii, wspólny projekt Liebrecht & wooD oraz BBI Development, jest jedną z pierwszych inwestycji w Polsce, na temat której inwestorzy będą komunikować się z zainteresowanymi za pomocą serwisu Facebook jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Profil Plac Unii na Facebooku można znaleźć wpisując jego nazwę w wewnętrznej wyszukiwarce portalu lub udając się na stronę http://www.facebook.com/PlacUnii.

– O tak wczesnym rozpoczęciu komunikacji zadecydował przede wszystkim fakt, że budowa Placu Unii, ze względu na wyjątkową lokalizację, historię miejsca oraz projekt architektoniczny z pewnością będzie ważnym wydarzeniem dla mieszkańców Warszawy. Pragniemy by na każdym etapie realizacji inwestycji mieli dostęp do wszelkich informacji jej dotyczących oraz możliwość wyrażenia własnego zdania – dodaje Kamilia Kowalska.

Prócz informacji dotyczących planowanego kształtu kompleksu biurowo-handlowego, postępu prac i materiałów multimedialnych na profilu będzie można znaleźć nawiązania do historii Placu Unii Lubelskiej, a także inspiracje, z których czerpali autorzy projektu architektonicznego nowego Placu Unii.

– Użytkownicy, którzy zostaną fanami strony będą mogli także liczyć na dodatkowe atrakcje, jak np. konkursy. Oczywiście wszystkie inicjowane przez nas działania promocyjne będą zgodne z wymaganiami regulaminu Facebook – zapewnia Kamilia Kowalska.

Inwestycja Liebrecht & wooD oraz BBI Development obejmuje budowę jednego 90 metrowego wieżowca otoczonego trzema pięciokondygnacyjnymi budynkami. Na kompleks składać się będzie część handlowa (zajmie 16 252 m2) oraz centrum biurowe o powierzchni ponad 40 000. m2. Szacowany koszt inwestycji to 300 mln zł, a jej zakończenie planowane jest na 2012r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu