Motorola wdraża technologie telekomunikacyjne dla służb bezpieczeństwa publicznego w Portugalii i Chinach

Firma Motorola Inc. (NYSE: MOT), światowy lider w opracowywaniu i wdrażaniu systemu rozwiązań komunikacyjnych dla służb bezpieczeństwa publicznego TETRA (Terrestrial Trunked Radio), poinformowała o dwóch nowych globalnych wdrożeniach jej rozwiązań: w Portugalii oraz w Chinach (Szanghaj). Producent podpisał umowę ramową z portugalskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych (Ministério da Administração Interna) na dostawę tysiąca sztuk cyfrowych radiotelefonów TETRA TCR1000 wraz z akcesoriami. Kontrakt został zawarty na okres pięciu lat, a terminale będą wykorzystywane przez siły bezpieczeństwa należące do różnych organizacji.

Przenośny terminal TCR1000 jest najmniejszym z urządzeń cyfrowej łączności radiowej typu TETRA. Jego kompaktowe rozmiary sprawiają, że może być wykorzystywany w intuicyjny dla użytkownika i niezauważalny dla innych sposób.

Motorola ogłosiła również, że została wybrana przez szanghajskie Miejskie Biuro Bezpieczeństwa Publicznego w celu wdrożenia systemu radiowego oraz 27 tysięcy terminali TETRA (350 MHz), które wykorzystane zostaną podczas najbliższych targów World Expo 2010 w Szanghaju. Wraz z partnerem biznesowym, szanghajską siecią 3G Electronic Engineering Ltd, producent wdroży zintegrowany system komunikacji wspomagający centrum dowodzenia i zarządzania zdarzeniami zachodzącymi w mieście, mający na celu realizację łączności o znaczeniu krytycznym.

„Bardzo cieszymy się, że portugalskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wybrało naszą firmę do realizacji tego ważnego wdrożenia” – mówi Manuel Torres, wiceprezes i dyrektor generalny działu Motorola Enterprise Mobility Solutions w regionie EMEA. – „To pokazuje poziom zaufania, jakim ministerstwo darzy firmę Motorola w zakresie rozwiązań, w szczególności dotyczących skomplikowanych i wymagających wysokiego stopnia poufności operacji”.

Ostatnie wdrożenia w Portugalii oraz Szanghaju nie są pierwszymi instalacjami Motoroli w tych regionach. Konsorcjum SIRESP, które współtworzy Motorola, zbudowało dla Portugalii w 2006 roku infrastrukturę sieci TETRA do zastosowań związanych z bezpieczeństwem narodowym. Sieć została w całości wdrożona pod koniec 2009 roku na obszarze części kontynentalnej Portugalii oraz Madery.

W oparciu o wiodące technologie firmy Motorola, Miejskie Biuro Bezpieczeństwa Publicznego w Szanghaju utworzyło w 2001 roku pierwszy w Chinach cyfrowy system łączności TETRA działający na częstotliwości 800MHz. System TETRA odgrywa kluczową rolę jako podstawowe narzędzie komunikacji i dowodzenia w lokalnych służbach ratowniczych, policji, jak również podczas ważnych wydarzeń, takich jak Komitet APEC 2010, Olimpiada Specjalna 2007, czy szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO) 2006. System jest ściśle zintegrowany z centrum dowodzenia i miejskim centrum reagowania kryzysowego.

Motorola, oferując technologię TETRA, wdrożyła swoje rozwiązania u ponad 450 klientów w ponad 85 krajach zarówno w sektorze bezpieczeństwa publicznego, jak również w środowiskach komercyjnych, dostarczając ponad milion radiotelefonów pracujących w tym uznanym na świecie standardzie. Producent oferuje szeroki wachlarz urządzeń końcowych i akcesoriów dla instytucji rządowych i organizacji, którym powierzono zadania publiczne w zakresie bezpieczeństwa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu