Rekordowa liczba 500 marek w Komputronik.pl

Liczba producentów, z którymi współpracuje Komputronik.pl, osiągnęła rekordową liczbę 500. W ofercie e-sklepu znajdują się najnowsze modele sprzętu IT, AGD oraz elektroniki użytkowej. Szybki rozwój Komputronik.pl stanowi odzwierciedlenie ogólnoświatowych trendów w segmencie e-commerce.

– Współpraca z coraz większą liczbą producentów to konieczność, jeśli chcemy utrzymać tytuł najlepszego sklepu internetowego w Polsce – mówi Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA. – Klienci, którzy nam zaufali, powinni mieć możliwość coraz większego wyboru przy kolejnych zakupach. W ten sposób budujemy długotrwałe relacje. Chciałbym podkreślić, że równie ważna jest faktyczna dostępność produktów. Dlatego w naszym magazynie przez cały czas znajduje się około 7 tysięcy najbardziej popularnych modeli. Dzięki temu wysyłamy je do klientów niemal natychmiast, w dniu złożenia zamówienia.

Stałym elementem strategii Komputronik.pl jest wchodzenie w nowe segmenty rynku IT i elektroniki użytkowej. W końcu ubiegłego roku e-sklep zadebiutował między innymi w segmencie sprzętu AGD jako certyfikowany dostawca produktów marki Philips. Wachlarz sprzętu tego dostawcy obejmuje kilkanaście linii produktowych z rynku tzw. „małego AGD”: nowoczesnych golarek, maszynek do strzyżenia, żelazek, odkurzaczy i in. W tej grupie produktów e-sklep oferuje sprzęt także innych marek, m.in.: Braun, Krups i Tefal.

Klienci Komputronik.pl zyskali również dostęp do produktów z rynku tzw. „dużego AGD”. Należą do nich między innymi: pralki, lodówki, zmywarki oraz kuchenki mikrofalowe renomowanych marek: Bosch, Electrolux, LG, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zelmer i in. W sumie do oferty Komputronik SA trafiło ponad 1 200 produktów AGD kilkunastu różnych producentów.

Dobra passa Komputronik.pl

Komputronik.pl to jeden z najstarszych polskich sklepów internetowych. W ciągu ostatnich 12 lat działalności zarejestrowało się w nim już ponad 360 tysięcy użytkowników. Witryna www.komputronik.pl każdego dnia notuje około 100 tys. wizyt i przeszło 30 mln odsłon miesięcznie. W efekcie od lat przoduje w rankingach porównujących wirtualne placówki oferujące sprzęt komputerowy i elektronikę użytkową.

W 2010 roku Komputronik.pl został uznany za najlepszy sklep internetowy ze sprzętem komputerowym przez miesięcznik PC World. E-sklep został wysoko oceniony we wszystkich branych pod uwagę kategoriach: „Obsługa”, „Płatność”, „Dostawa” oraz „Kontakt i pomoc”. Do rankingu trafiły sklepy, które przodują w liczbie pozytywnych opinii na serwisach z ocenami internetowych placówek handlowych.

Również według rankingu tygodnika „Wprost” i serwisu Money.pl opublikowanego w październiku 2009 r. Komputronik.pl to najlepszy sklep internetowy w Polsce. Uzyskał łącznie 81 punktów, co okazało się najwyższą notą w każdej z siedmiu ocenianych branż (m.in. „Komputery i oprogramowanie” oraz „AGD, RTV i sprzęt fotograficzny”).

Użyteczność i prostota obsługi

Atutem Komputronik.pl jest konfigurator komputerów stacjonarnych oraz konfiguratory podzespołów. Dzięki temu klienci mogą w łatwy i szybki sposób dobrać sprzęt optymalny do swoich potrzeb. Przydatna jest także porównywarka produktów oraz możliwość korzystania z kilku koszyków jednocześnie. Zakup wymarzonego sprzętu znacząco ułatwia wyszukiwarka, która sortuje wyniki m.in. według: kategorii, cech, cen lub producentów. Użytkownicy mogą również sprawdzić, jakie produkty są najczęściej kupowane lub najlepiej oceniane przez dotychczasowych klientów.

Tanie i wygodne przesyłki

Internetowy sklep Komputronik.pl zapewnia niskie stawki za transport i nie stosuje dodatkowych opłat za płatności kartami kredytowymi. Produkty zamówione w e-sklepie można odbierać w ponad 60 salonach Komputronik na terenie całego kraju. Wkrótce odbiór internetowych zakupów będzie możliwy także w ponad 200 sklepach partnerskich Komputronik SA.

Komputronik.pl, jako pierwszy sklep internetowy w branży IT/RTV/AGD w Polsce, wprowadził możliwość odbioru przesyłek w ramach usługi Paczkomaty 24/7 firmy InPost. Dzięki temu klienci Komputronik.pl mogą odbierać zamówione produkty w sieci automatów ulicznych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

źródło/autor: White-Magick

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu