Bogdan Wenta Człowiekiem Roku 2009 Wirtualnej Polski

Bogdan Wenta otrzymał 24% z blisko 50 tysięcy głosów oddanych przez internautów w plebiscycie „Człowiek Roku Wirtualnej Polski”. Kolejne miejsce zajęły Anna Dymna (22% głosów) i Justyna Kowalczyk (9%).

Co ciekawe, w tej edycji plebiscytu poza podium znaleźli się politycy. Po 8 % głosów zdobyli Lech Kaczyński, Donald Tusk i Mariusz Kamiński, co uplasowało panów na czwartej pozycji, obok… Jerzego Owsiaka.

Człowiek Roku 2009 Wirtualnej Polski – Bogdan Wenta – uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich trenerów piłki ręcznej. Obecnie szkoli zawodników reprezentacji Polski oraz kieleckiego klubu Vive Targi Kielce. Wcześniej odniósł wiele sukcesów na światowej arenie, jako zawodnik tej dyscypliny.

„W tym roku internauci Wirtualnej Polski wybrali osobę publiczną niezwiązaną z polityką, za to taką, która może wykazać się konkretnymi osiągnięciami. Nie bez znaczenia dla naszych internautów jest także fakt, że Wenta nie kreuje się na gwiazdę. Jedno z jego słynnych powiedzeń to: „Nie mam potrzeby bycia niczyim idolem. Ludzie mają ciekawsze zajęcia, niż szukanie na ulicy Bogdana Wenty i klepanie go po plecach”. – Cieszy również, że do końca o zwycięstwo w plebiscycie walczyła Anna Dymna. To znaczy, że dla naszych użytkowników istotne jest zaangażowanie w pomoc słabszym, w robienie czegoś pozytywnego.” – mówi Krzysztof Cibor, Kierownik Działu Serwisów Informacyjnych WP.

Wszystkich kandydatów biorących udział w plebiscycie wytypowali internauci Wirtualnej Polski. W drugim etapie konkursu, spośród 10 najpopularniejszych nominacji wskazali osobę, która, ich zdaniem, postawą i działaniem najbardziej zasługuje na tytuł „Człowieka Roku 2009”. Zwycięzca, Bogdan Wenta, to, zdaniem użytkowników „profesjonalista”, „świetny trener, oddany swojej drużynie”, „sympatyczny człowiek, obdarzony wielką charyzmą, walczący o czystość i obiektywizm w sporcie”…

Bogdan Wenta nie jest pierwszym sportowcem, który został uhonorowany przez internautów WP. W 2006 tytuł zdobył Raul Lozano, a w 2004 – Otylia Jędrzejczak.

Ponadto, w ubiegłych latach tytuł Człowieka Roku Wirtualnej Polski internauci przyznali: Januszowi Palikotowi (2008), Władysławowi Bartoszewskiemu (2007) oraz Donaldowi Tuskowi (2005).

źródło/autor: Wirtualna Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu