Przejdź do treści

Program Infor Flex ułatwia przedsiębiorstwom średniej wielkości korzystanie z architektury Infor Open SOA

firma Infor, wiodący dostawca oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw średniej wielkości, ogłosiła dziś, że klienci coraz częściej decydują się wdrażać najnowsze wersje produktów Infor wykorzystując program Infor Flex. Od momentu gdy został on przedstawiony w czerwcu 2009 roku, ponad 200 klientów rozbudowało lub wymieniło poprzednie rozwiązania Infor na aplikacje mogące korzystać z Infor Open SOA (architektury zorientowanej na usługi), co znacznie przekroczyło oczekiwania firmy.

„Klienci jasno dali do zrozumienia, że oczekują od twórców oprogramowania lepszych rozwiązań, niż te powszechne dotąd, które nie nadążają za rozwojem ich firm i muszą być co jakiś czas zastępowane przez nowe, drogie, długotrwałe, kłopotliwe i ryzykowne wdrożenia,” powiedział Dennis Michalis wiceprezes ds. strategii i planowania w firmie Infor. „Sukces programu Infor Flex wiąże się z naszym wyjątkowym w kwestii ulepszania kolejnych wersji oprogramowaniem, zapewniającym pełną przejrzystość i łagodzącym ryzyko zbyt kosztownej lub czasochłonnej implementacji.”

Program Infor Flex pozwala klientom Infor posiadającym aktualne umowy serwisowe na wdrożenie nowszych wersji aktualnego oprogramowania lub całkowite zastąpienie ich nowymi, solidniejszymi systemami, mogącymi w pełni korzystać z innowacyjnej technologii Infor Open SOA. Jest to wyjątkowa, zorientowana na usługi oraz nastawiona na działanie architektura pozwalająca na wykorzystanie standardowego dla branży języka biznesowego do dystrybucji informacji pomiędzy rozwiązaniami Infor oraz rozwiązaniami innych producentów. Architektura ta umożliwia również płynną integrację systemów pochodzących od Infor lub od firm trzecich ze źródłami danych.

Firma Mitsubishi Electric Power Product będąca klientem Infor od 1997 roku korzysta z programu Infor Flex do płynnego przejścia z wersji 6.0 do wersji 8.0 systemu Infor ERP SyteLine. Dodatkowo, ta mająca swą siedzibę w Warrendale w stanie Pensylwania firma, wdraża obecnie Infor EAM, Infor PM 10 oraz Infor Expense Management, które zostaną zintegrowane z Infor ERP SyteLine poprzez architekturę Infor Open SOA, zapewniając użytkownikom natychmiastowy dostęp do kluczowych informacji zgromadzonych w wielu systemach.

„Aplikacje, które kumulują dane są przydatne, jednak aby nasza firma mogła funkcjonować bezkonkurencyjnie, niezbędne jest wdrożenie systemu, który zapewni użytkownikom dostęp do informacji pozwalających na podejmowanie szybkich i perfekcyjnych decyzji” powiedział Joseph Marcoz, dyrektor IT w firmie Mitsubishi Electric Power Products, Inc. „Implementacja w 8 działach naszej firmy nowego systemu ERP jest trudnym zadaniem. Jednak program Infor Flex sprawia, że proces ten staje się prostszy oraz zajmuje mniej czasu, pochłania mniej środków, a sprawdzona metodologia pozwala nam szybko rozpocząć pracę z systemem, który spełnia nasze oczekiwania zarówno teraz jak i w przyszłości.”

Oprócz modułów oraz aplikacji uzupełniających, Infor Open SOA umożliwia klientom wdrażanie nowych komponentów, dających innowacyjną funkcjonalność dla wielu rozwiązań. Komponenty te agregrują informacje dotyczące wielu aspektów kondycji firmy, usprawniając jej działanie oraz zwiększając skuteczność w sferze analizy biznesowej, księgowości oraz strategii planowania. Wiele z tych przyszłych komponentów zostanie uwzględnionych w kontraktach serwisowych, podczas gdy inne wymagają uiszczenia opłaty licencyjnej. Moduły aplikacji tego typu będą wprowadzane w sposób płynny poprzez architekturę Infor Open SOA, zapewniając klientom dodatkową korzyść z udziału w programie Infor Flex.

„Chcąc świadczyć usługi na najwyższym poziomie, jakich oczekują o klienci E. Sam Jones, dostrzegliśmy zapotrzebowanie na sprawnie działające systemy do zarządzania naszymi ogólnokrajowymi zapasami oświetlenia” powiedział Julian Richard, dyrektor działu IT w firmie E. Sam Jones Distributor dodając „Możliwość upgrade’u, dzięki programowi Infor Flex, systemu Infor ERP SX wykorzystywanego w naszym przedsiębiorstwie oznaczała możliwość korzystania z pełniej funkcjonalności nowych rozwiązań już po sześciu tygodniach od rozpoczęcia wdrożenia. Takiej oferty po prostu nie można było odrzucić.”

Zgodnie z analizą rynku przeprowadzoną przez firmę AMR, wdrożenie nowego systemu ERP kosztuje miliony dolarów i może zająć od dwóch do trzech lat. „Wiele firm pracuje ze starymi, niedopasowanymi do ich potrzeb systemami, co stwarza szereg trudności. Oczekiwanie aż pojawią się środki na sfinansowanie wdrożenia nowego systemu ERP może osłabić morale oraz sprawić, że procesy biznesowe firmy będą nieefektywne, a jej dostęp do informacji – nieadekwatny do możliwości” – mówi raport AMR opublikowany w 2009 roku pt. „Should You Rehabilitate Your Current ERP System Rather Than Buy a New One?”

Dodatkowe źródła

źródło/autor: Infor