House of Skills w czołówce firm pozyskujących dotacje z PO KL

W rankingu Najskuteczniejszych Firm Doradczych 2010 House of Skills zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Wysokość dotacji z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”

Firma szkoleniowo–doradcza House of Skills pozyskała dotację z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w wysokości ponad 27 milionów złotych. Kwota ta pozwoliła House of Skills zająć pierwsze miejsce w rankingu opracowanym przez magazyn Fundusze Europejskie. Pozyskane środki przeznaczone są na realizację 16 projektów rozwojowych, co dało firmie 6 lokatę pod względem liczby projektów zakwalifikowanych do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kolejną kategorią, w której House of Skills została sklasyfikowana bardzo wysoko to „Dotacje dla dużych przedsiębiorstw”. Tutaj firma zajęła drugie miejsce pod względem projektów, które otrzymały dofinansowanie oraz skuteczności ubiegania się o dotacje. Tak zwany „współczynnik dofinansowania”, czyli odsetek wniosków, które otrzymały wsparcie finansowe z projektów zakwalifikowanych do dofinansowania wyniósł w przypadku House of Skills aż 89 procent.

Ranking Najskuteczniejszych Firm Doradczych 2010 został przygotowany przez redakcję dwumiesięcznika Fundusze Europejskie. Tegoroczna edycja jest piątą z kolei. Wzięło w niej udział blisko 100 firm.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu