Elektrostymulacja kontra cellulit

Cellulit dotyka niemal wszystkie kobiety, bez względu na wiek. Nic dziwnego, że wraz z nadejściem wiosny parkowe aleje i sale fitness zapełniają się miłośnikami porannej gimnastyki i joggingu. Mając perspektywę zrzucenia puchowych kurtek i przystrojenia się w zwiewne sukienki, wzbogacamy naszą dietę o świeże warzywa, owoce i soki. To dobry i zdrowy zwyczaj, choć do zrzucenia zbędnej tkanki tłuszczowej potrzebować możemy wsparcia techniki.

Walcz sposobem

Lekarze i media od lat edukują nas, że w walce z cellulitem pomoże nam aktywny tryb życia, masaże i odpowiednio skomponowana dieta, eliminująca m.in. kawę i napoje energetyczne. Firmy farmaceutyczne oraz kosmetyczne cały rok zachęcają nas do regularnego stosowania preparatów i tabletek przyspieszających przemianę materii i eliminujących toksyny z naszego organizmu.

KORAL-owa ofensywa

Osobom, które z trudnością znajdują czas na aktywności fizyczne, walkę z cellulitem i zbędną tkaną tłuszczową ułatwi urządzenie do elektrostymulacji KORAL firmy PLATIUMED. Elektrostymulacja pozwala na wyselekcjonowanie pojedynczych mięśni bądź ich grupy. Za pomocą poszczególnych impulsów elektrycznych urządzenie KORAL pobudza motoryczne punkty mięśni, uzyskując efekty odpowiadające wysiłkowi podczas treningu. Jest również doskonałą alternatywą dla osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą prowadzić aktywnego stylu życia. KORAL bowiem nie obciążą naszych kości i mięśni.

Urządzenie KORAL odpowiada również za przeprowadzanie drenażu limfatycznego, poprawiającego przepływ limfy w organizmie. Za jego przyczyną dochodzi do wydalenia toksyn, a co za tym idzie, obniżenia poziomu zakwaszenia organizmu. Drenaż limfatyczny likwiduje efekty zmęczenia, wspomagając regenerację komórek i zwiększając aktywności biologiczną.

W starciu z cellulitisem zalecanym działaniem jest również elektrolipoliza. Technika ta polega na użyciu cienkich igieł jednorazowego użycia połączonych z elektrodami. KORAL zapewnia terapię bezigłową, wykorzystując elektrody. Wprowadzają one w warstwy podskórne lekki prąd, pobudzający aktywności komórek. Prąd stymuluje zalegające w tkankach płyny ustrojowe, wydalając je z organizmu.

Cellulit od podszewki

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. Do najpowszechniejszych zaliczono zaburzenia hormonalne i owulacyjne, dysfunkcje wątroby i jelit, niedotlenienie, problemy z ciśnieniem, nieodpowiednią dietę, siedzący tryb życia, choroby układu krążenia, a nawet wady postawy, urazy i stłuczenia.

Medycyna rozpoznała trzy rodzaje cellulitu. Pierwszy z nich zwany jest głębokim. Choć nie powoduje znacznych zmian naskórka, miejsca nim dotknięte są wrażliwe na dotyk i ból. Ponadto zwiększa uczucie ciężkości nóg. Kolejny typ cellulitu charakteryzuje się jako zwiotczały. Dostrzec go można gołym okiem. Mimo że nie powoduje dodatkowych dolegliwości, wpływa na stan fizyczny i wygląd naszej skóry. Ostatni rodzaj „pomarańczowej skórki”, zwany obrzękowym, jest patologicznym stanem otłuszczenia tkanek lub innych organów. Wraz z jego pojawieniem się następuje zmniejszenie ilości wydalanego moczu, problemy w oddychaniu przy minimalnym wysiłku oraz migrena.

Gdy brakuje nam czasu na regularne ćwiczenia, a dotrzymywanie zasad diety graniczy z cudem, warto zadbać o stworzenie „domowego gabinetu kosmetycznego”, w którym za pomocą urządzenia KORAL pozbędziemy się nie tylko toksyn i zbędnych kilogramów, ale i… wyrzutów sumienia z niezbyt higienicznego trybu życia. Być może z bardziej jędrnym i szczuplejszym ciałem zyskamy więcej wiary w siebie i ochoty do głębszych zmian?

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu