Twinhead Durabook – bezpieczna czternastka

przez | 09/03/2010

Założona w 1984 r., firma Twinhead jest wiodącą w branży nowoczesnych rozwiązań mobilnych, spełniających i przekraczających zróżnicowane wymagania rynku komputerów przenośnych, a w szczególności wymagania dotyczące mocy, odporności oraz mobilności.Durabook™ to opracowana przez Twinhead cała filozofia budowania notebooków. Jej zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi maksymalnej użyteczności i niezawodności podczas pracy. Według niezależnych badań, 18% wszystkich notebooków jest zwracane do serwisu w pierwszym roku używania, z czego 60% uległo uszkodzeniom spowodowanymi upadkami a ponad 30% zostało zalanych płynami.

Termin Durabook™ oznacza, że notebooki Twinhead® mają odporną na zalanie klawiaturę, touchpad, głośniki oraz przyciski. Magnezowa obudowa jest 20 razy bardziej wytrzymała na uderzenia niż standardowe obudowy notebooków. Specjalne rozwiązania anti-shock chronią także dysk twardy i ekran LCD przed wibracjami. Napęd optyczny jest zabezpieczony przed przypadkowym otwarciem przy upadku lub uderzeniu. Dodatkowo każdy z komputerów serii DURABOOK wyposażony jest w podwójną ochronę obwodów baterii. Pozwala to zabezpieczyć komputer przed uszkodzeniami spowodowanymi prądem – skokami napięcia i przegrzaniem.

Inteligenta kalibracja baterii pomaga w zapobieganiu utraty pojemności w wyniku powtarzania cykli ładowania – rozładowania.

Komputery serii DURABOOK posiadają unikatowy port  COM (RS232) który często jest niezbędny  dla  mobilnych serwisów, oraz wykorzystywany  przez  pracowników zakładów przemysłowych.

Wszystkie notebooki Twinhead® oznaczone symbolem Durabook™ spełniają standardy wytrzymałości określone przez Komisję Europejską i specyfikacje wojskowe (US Military).

Najnowszy notebook Twinhead® Durabook™ U14M jest właśnie tak zabezpieczonym modelem, posiadając jednocześnie wszystkie cechy typowych najnowocześniejszych notebooków .

Nowy DURABOOK  U14M jest wyposażony w mocny i wydajny procesor  Intel Core  Duo T4400 o prędkości 2,2 GHz , pamięć RAM 2 GB z możliwością rozbudowy do 4 GB, matowy ekran WXGA 14,1”,  port szeregowy RS232 a dodatkowym zabezpieczeniem danych jest  czytnik linii papilarnych (Fingerprintscanner)

Jak przystało na zaawansowaną, nowoczesną konstrukcję, Durabook™ jest wyposażony moduły łączności bezprzewodowej Bluetooth oraz WLAN, kamerę internetową, nagrywarkę DVD Super-Multi oraz dysk twardy o pojemności 320 GB. Durabook można opcjonalnie wyposażyć w moduł łączności bezprzewodowej GPRS/EDGE/HSDPA, który umożliwi łączność wszędzie gdzie jest dostępny zasięg GSM .

Wszystkie Notebooki Twinhead, objęte są 24 miesięczną gwarancją.