Solaris Gate

Multisfera SOLARIS GATE została stworzona wokół idei UWIECZENIENIA. Jest miejscem w Internecie, gdzie każdy wpis otrzymuje gwarancję przechowania na zawsze. W tym jednym miejscu zgromadzono wiele funkcjonalności rozproszonych dotąd w wielu różnych serwisach, a dodatkowo dodano nowe.

SOLARIS GATE to cztery połączone ze sobą portale:
·    ARKA
·    Rebelia
·    Społeczność Comm21
·    eAkademia

ARKA

ARKA to zaawansowany technologicznie, inteligentny pamiętnik, stwarzający możliwość uwiecznienia pamięci – stworzenia zapisu faktów, doświadczeń, a także dodania zdjęć, filmów czy dokumentów (np. własnego dorobku twórczego). Dodatkowo ARKA wyposażona jest w mechanizm zapisu mapy obrazu świadomości użytkownika.

ARKA powstała, aby dać szansę utrwalenia dorobku i przeżyć wielu osób, które mogą same zdecydować, czy ich doświadczenia pozostaną dostępne tylko dla najbliższych, czy też staną się częścią bogactwa mądrości wszystkich użytkowników systemu.

Wszystkie dane wprowadzane do ARKI są codziennie przesyłane zaszyfrowanym łączem do najbezpieczniejszej serwerowni w Europie – Swiss Fort Knox.

Pojemność konta w pakiecie podstawowym to 50GB.

eAKADEMIA

eAKADEMIA to portal rozwoju osobistego, gdzie użytkownik otrzymuje dostęp do unikalnych szkoleń z zakresu komunikacji i skutecznego budowania oraz zarządzania relacjami.

Konto w tym serwisie daje nieograniczony dostęp do zakupionych materiałów 24/7 (w różnych formatach filmowych, dźwiękowych i tekstowych).

Dodatkowo już w najbliższym czasie funkcjonalność eAkademii zostanie poszerzona o formę wirtualnych warsztatów. Pierwsi klienci tego portalu już mówią o wpływie, jaki kurs „Elementy Komunikatu Otwartego” wywarł na ich pracę i karierę zawodową.

KAPSUŁA DNA

Kapsuła DNA jest to dodatkowa oferta, jaką daje Solaris Gate, polegająca na przechowywaniu materiału genetycznego w postaci włosa z cebulką umieszczonego w bursztynie.

W przyszłości DNA zachowane w bursztynie może pomóc w diagnostyce chorób u naszych potomków, pomóc znaleźć odpowiednie na nie leki, a nawet wskazać najlepsze drogi zapobiegania potencjalnym schorzeniom.
Planowane jest zdeponowanie kapsuł DNA z materiałem genetycznym użytkowników Solaris Gate w Swiss Fort Knox.


SOLARISDRIVE

SOLARISDRIVE, czyli Wieczny PenDrive to oferta dla biznesu i osób na co dzień pracujących na wirtualnych dokumentach. W jej ramach użytkownik dostaje całkowicie bezpieczne, prywatne i zaszyfrowane konto o pojemności 16 lub 32 GB, które synchronizuje się automatycznie ze specjalnym pendrivem. Jedyny dostęp do przechowywanych danych użytkownik otrzymuje poprzez urządzenie – nie ma dostępu przez żadną stronę internetową – a więc wszelkie dane są całkowicie poufne i pozostające pod wyłączną kontrolą użytkownika. Nawet jeśli pendrive zostanie zgubiony czy zniszczony, pełen zapis jego zawartości jest przechowywany na koncie w Solaris Gate – a tym samym w bunkrze w Swiss Fort Knox.

AVATAR

Avatar to innowacyjna funkcjonalność, niespotykana nigdzie indziej w Internecie. To biometryczny zapis wizerunku wykonany metodą skanu trójwymiarowego. Skan głowy wykonany w skali 1:1 jest przechowywany w postaci cyfrowej na koncie użytkownika Solaris Gate. Plik ten, w pomniejszonej rozdzielczości jest dostępny również w kokpicie (profil użytkownika). W ten sposób każda osoba posiadająca konto w multisferze może zachować swój biometryczny avatar. Solaris Gate jest jedynym serwisem w Internecie oferującym trójwymiarowe zdjęcia profilowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu