Bardzo długi czas pracy i system podwójnych mikrofonów

przez | 09/03/2010

Firma Icon7, producent wysokiej jakości peryferiów komputerowych, przedstawiła ostatnio nową linię słuchawek Bluetooth – VOX™. Jednym z trzech produktów należących do serii jest VOX™ Performa.

Icon7 VOX™ Performa została wyposażona w najnowsze technologie znacznie poprawiające jakość rozmów oraz zwiększające możliwości multimedialne urządzenia. Funkcja multipoint pozwala na połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie, np. z telefonem komórkowym i komputerem lub dwoma telefonami: służbowym i prywatnym. Dzięki temu, gdy rozmawiamy przez jedno urządzenie, a ktoś próbuje się do nas dodzwonić przez drugie, możemy zakończyć pierwszą rozmowę i szybko przejść do drugiej bez konieczności żonglowania słuchawkami!

Dzięki systemowi dwóch mikrofonów słuchawka Icon7 eliminuje dźwięki otoczenia, nawet gdy znajdujemy się w miejscu, w którym panuje hałas. Jeden z mikrofonów skupia się na słowach rozmówcy, a drugi nagrywa dźwięki płynące z otoczenia. Następnie cyfrowy procesor sygnałowy (DSP) porównuje oba strumienie audio i usuwa dźwięk nagrywany przez drugi mikrofon. W ten sposób osoba, z którą rozmawiamy, słyszy tylko to, co mówimy.

W celu zwiększenia wygody korzystania z słuchawki nowe urządzenie Icon7 pozwala na bardzo długą pracę na baterii bez konieczności ładowania – do 150 godzin czuwania (prawie tydzień) lub 6 godzin rozmów. Dodatkowo VOX™ Performa sama ostrzega o niskim stanie baterii. Dzięki temu słuchawka nie odmówi współpracy, gdy jej potrzebujemy. Ponadto czas ładowania baterii do pełna jest bardzo krótki i wynosi 2 godziny.

Poniżej znajduje się link do filmu zamieszczonego w serwisie YouTube prezentującego zalety technologii multipoint:

http://www.youtube.com/watch?v=Tk–Cvm5A-g&NR=1