Skuteczny relaks w zasięgu ręki – kolczaste maty już w Polsce !

Jeśli pragniesz skutecznie zrelaksować się w zaciszu własnych czterech ścian, Shivamata jest wprost stworzona dla Ciebie ! Każdy z nas ma swoje sprawdzone recepty na relaks tak potrzebny w codziennej gonitwie, np. kąpiel z olejkami aromatycznymi lub dobra książka. Większość ludzi jako najbardziej efektywną metodę na całkowite rozluźnienie całego ciała, wskazuje wizytę u masażysty lub seans jogi.Tymczasem na polskim rynku, pojawiła się wyjątkowa mata, która w niezwykły sposób, sprawia, iż możemy zaaplikować sobie dawkę dobroczynnego masażu w swoim mieszkaniu.

Na pierwszy rzut oka, Shivamata, bo o niej tu mowa, wygląda jak pokazowe narzędzie służące występom fakirów. Jednakze deska i gwoździe zostały zastąpione bardziej przyjaznymi materiałami. Shivamata to niewielki materac składający się z lekkiej pianki pokrytej bawełnianym płótnem z małymi licznymi krążkami, z którym każdy ma 27 ostrych kolców. Łącznie mata zawiera 6000 leczniczych kolców.

Tajemnicą Shivamaty jest to, iż osiągnięcie stanu odprężenia staje się możliwe dzięki zastosowaniu akupresury powiązanej bezpośrednio z terapią moksą. Ta mało znana w Polsce metoda, pokrewna akupunkturze polega na ogrzewaniu punktów akupunkturowych, co stymuluje swobodny przepływ energii życiowej przez ścieżki energetyczne zwane meridianami.

Dobroczynny wpływ akupresury

Korzystanie z maty jest bardzo proste. Wystarczy rozłożyć ją na podłodze, łożku, kanapie i położyć się na niej delikatnie. W zależności od oczekiwanego rezultatu, możemy zastosować ją bezpośrednio w kontakcie z twarzą, brzuchem, plecami, klatką piersiową, biodrami, udami, pośladkami lub nogami. Natomiast jeśli staniemy na niej stopami, dobroczynny wpływ akupresury obejmie cały organizm. Jeden seans powinien trwać od 10 min. do 45 min., jednakże zależy to wyłącznie od chęci osoby korzystającej z maty.

A co się tak naprawdę dzieję podczas używania Shivamaty ? Naciskające na nasze ciało kolce powodują wysłanie do mózgu sygnałów bólu. Krążenie krwi zostaje przyśpieszone dzięki czemu zwiększa się dopływ tlenu do mięśni i organów. Ciśnienie krwi zmniejsza się, a mózg w odpowiedzi na ból wyzwala w organizmie hormony „dobrego samopoczucia”. Poziom oksytocyny i endorfin zwiększa się, co powoduje uczucie odprężenia.

Na początku korzystanie z maty może być trochę bolesne, dlatego początkującym i osobom o wrażliwej skórze, zaleca się położenie na macie bawełnianego kocyka lub leżenie w cienkim podkoszulku. Z czasem organizm przyzwyczaja się do kontaktu z kolcami i leżenie gołym ciałem nie stanowi już problemu. Lekka bolesność zamienia się w delikatne mrowienie. Fala ciepła obejmuje nie tylko partię ciała, która ma kontakt z kolcami, ale cały organizm.

Kompleksowe działanie i konkretne rezultaty

Osoba używająca maty odczuwa zatem znaczną poprawę samopoczucia, ustępują rożnego rodzaju dolegliwości bólowe, stres powoli znika, pojawia się głębokie odprężenie i rozluźnienie. Korzystanie z Shivamaty stymuluje także przypływ energii, ułatwia zasypianie i reguluje trawienie.

Tymczasem w zależności od części ciała, którą przyłożymy do maty, możemy dodatkowo pobudzić konkretne lecznicze oddziaływanie i osiągnąć konkretne efekty.

Jeśli cierpimy na różnego rodzaje schorzenia kręgosłupa, powinniśmy skupić się na plecach, zwłaszcza w części lędźwiowej. Kładziemy się wtedy wygodnie na Shivamacie, uginamy nogi w kolanach, stopy stawiamy płasko na podłodze. Dzięki takiej pozycji zostają pobudzone punkty akupresurowe i nerwowe wokół kręgów.

Gdy mamy problem z trawieniem, ze wzdęciami, ze skurczami żołądka lub bólami menstruacyjnymi, warto spróbować umieścić tak matę, aby miała kontakt właśnie z tą strefą ciała. Ćwiczenie to pomaga pozbyć się napięcia w przeponie i zwiększa metabolizm, redukuje ból i usprawnia proces trawienia. Kobiety mogą położyć pod biustem ręcznik, aby zmniejszyć nacisk, choć warto pamietać, że kolce również mają wpływ na wygląd i napięcie skóry.

Dlatego też gdy chcemy, aby nasza cera nabrała zdrowego wyglądu, możemy także położyć twarz na macie. Taka pozycja ma również wpływ na zmniejszenie napięcia w szczęce i karku. Pomaga przy problemie związanym ze zgrzytaniem zębów.

Na macie można siedzieć i czytać książki, oglądać telewizję, można oprzeć się o nią podczas pracy przy komputerze lub podłożyć ją pod stopy. Jest bardzo uniwersalna, a jej piankowe wypełnienie pozwala na wszelkie możliwe zastosowanie.

Z maty mogą korzystać zarówno dorośli i dzieci. Jedyne przeciwwskazania dotyczą osób, które cierpią na choroby serca i kobiet w ciąży.

Potop szwedzki

Mata z kolcami przywędrowała do Polski ze Szwecji, gdzie w zeszłym roku uplasowała się na pierwszym miejscu wśród sprzedawanych produktów. Roczna produkcja osiąga obecnie poziom ponad 100 tys. sztuk, z czego tylko 1/5 jest eksportowana. Moda ta najpierw pojawiła się wśród osób uprawiających jogę, a następnie rozprzestrzeniła na cały kraj.

W Polsce wyłącznym producentem Shivamaty jest firma Movson S.C.. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem Internetu (www.shivamata.pl), jednakże firma planuje nawiązanie współpracy z przedstawicielami sprzedaży detalicznej, ośrodkami odnowy biologicznej oraz ekspertami specjalizującymi się w medycynie naturalnej.

Popularność maty u naszego północnego sąsiada jest tak duża, iż powstało nawet specjalne skandynaskie studium naukowe badające działanie 6000 kolców akupresurowych na organizm ludzki i ich pozytywny wpływ na równowagę w autonomii systemu nerwowego. Naukowcy i psycholodzy sztokholmskiego Instytutu będą dokonywać pomiarów pulsów osób badanych, ich ciśnienia krwi i fizjologii hormonów stresowych. Badany będzie również stopień odprężenia pochodzący z akupresurowego działania maty. Wyniki badań będę opublikowane w czasopiśmie Appliced Psychophysiology and Biofeedback.

Ciekawostką jest to, iż w sierpniu 2009 roku, jeden z największych szwedzkich producentów mat zorganizował w sztokholmskim parku happening na którym zgromadził 3 tysiące osób, które miały pobić rekord Guinnessa. Zebrani śpiewali mantry, ale jak podali organizatorzy, robiło to tylko 2500 uczestników. Pozostałe 500 zasnęło, co ma być oczywistym dowodem na relaksujące właściwości maty.

Shivamata jest niezwykłym połączeniem azjatyckiej tradycji naturalnej medycyny i szwedzkiej jakości życia. Żeby się o tym przekonać, najlepiej samemu wypróbować czy faktycznie kolce mogą skuteczniej uleczyć nasze obolałe plecy, ożywić organizm i dodać skrzydeł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu