Od Hujska do Kurejewki – takiej Polski jeszcze nie widziałeś!

PolskieKrajobrazy.pl to fotograficzny przewodnik po Polsce, który inspiruje i zachęca do podróży po naszym kraju głównie poprzez pokazywane w nim zdjęcia. Blisko 15 000 fotografii, ponad 1 100 sportretowanych miejscowości i 119 krain geograficznych. Do tego ponad 100 artykułów i felietonów, a od kilku dni także forum podróżnicze.

Serwis PolskieKrajobrazy.pl to projekt internetowy, którego celem jest zachęcenie do podróżowania po Polsce i odkrywania jej pięknych i malowniczych rejonów. W odróżnieniu od innych serwisów turystycznych i podróżniczych PolskieKrajobrazy.pl operuje nie tyle słowem, co obrazem. Miejscowości i zakątki naszego kraju prezentowane są głównie poprzez fotografie, których w serwisie jest blisko 15 tysięcy. Baza zdjęć jest skategoryzowana według województw, krain geograficznych lub miejscowości, a wszystkie fotografie są dokładnie opisane. Oprócz tego przy każdym zdjęciu znajduje się mapa Google, na której zaznaczone jest miejsce jego wykonania. Od kilku dni w serwisie można korzystać także z forum.

„Tworząc PolskieKrajobrazy.pl kierowaliśmy się starą zasadą, że obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. Jest w Polsce wiele miejsc, których magii i czaru nie sposób opisać słowami, lepiej sprawdzają się zdjęcia. Ale nie odżegnujemy się od tekstów, które uzupełniają nasz serwis. W tym duchu uruchomiliśmy też forum, które ma być miejscem wymiany doświadczeń, spostrzeżeń a także emocji związanych z odkrywaniem zakątków Polski. – mówi Szymon Narożniak, pomysłodawca i twórca serwisu.

PolskieKrajobrazy.pl to serwis otwarty, w którym każdy może dodać swoje fotografie. Codziennie użytkownicy dodają około kilkudziesięciu zdjęć. Ciągle też poszerzana jest lista artykułów i felietonów. Serwis odwiedza miesięcznie  około 25 000 użytkowników, którzy generują blisko 330 000 odsłon.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu