Wybór kanapy krok po kroku

Wymagania stawiane kanapom są zwykle bardzo duże. Jest to mebel, na którym odpoczywamy, sypiamy, oglądamy telewizję. Często spożywamy na niej posiłki, pijemy kawę i herbatę, spędzamy czas ze znajomymi. Kanapa to serce salonu i należy dokładnie przemyśleć jej wybór.

Pod uwagę powinniśmy wziąć dwie wytyczne: długość własnych nóg oraz jej przeznaczenie. Kanapa – siedzisko nie powinna być zbyt głęboka. W przeciwnym razie trzeba wzbogacić ją o dodatkowe poduszki. W niewielkich pomieszczeniach, których cenny jest każdy metr, znacznie ma także wysokość zagłówków.

Optymalna szerokość zestawu zależy od miejsca, w którym on stanie. Jeżeli przewidzieliśmy dla niego miejsce na środku salonu, może być bardziej rozbudowany. Warto obstawiać kanapy lampami i małymi stolikami, abyśmy niepotrzebnie z niej nie wstawali, lecz mieli wszystko w zasięgu ręki.

Praktycznym siedziskiem są również kanapy narożne oraz kanapy z podnóżkami. Pufa – po usztywnieniu odpowiednią tacą – może bowiem zamienić się w podręczny stolik. Staram się tymczasem odwieść swoich klientów od kupowania kanap wyprodukowanych wyłącznie z pianki obciągniętej tapicerką – podkreśla Marta Hubka konsultant ds. aranżacji wnętrz Parku Handlowego Bielany. – Są one niewygodne i nietrwałe. Sama pianka nigdy nie ułoży się odpowiednio w stosunku do ciała.

Kanapa często stanowi centralny punkt wnętrz, zastępując tym samym dotychczasową funkcję stołu w salonie, czy jadalni. Wpływa również na charakter pomieszczenia i najczęściej zostaje z nami na długo. Dlatego warto wybierać neutralne formy o stonowanych obiciach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu