Solaris Center świętuje pierwsze urodziny

By | 02/03/2010

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu teren, na którym znajduje się Solaris Center (Opole, Plac Kopernika 16), był najbardziej zaniedbanym obszarem w centrum miasta. Trwające kilkadziesiąt lat nieudane próby budowy kolejnych inwestycji w miejsce niszczejącego browaru Pringsheima spowodowały, że zagospodarowanie tego terenu stało się zadaniem honorowym. Ostatecznie, serce stolicy województwa Opolskiego ożywiła Irlandzka Grupa Inwestycyjna, otwierając na początku marca 2009 roku centrum handlowe Solaris Center. Teraz, 12 miesięcy później, przyszedł czas na świętowanie pierwszej rocznicy powstania obiektu. Z tej okazji na Klientów w Wielkim Konkursie Urodzinowym czekają do wygrania Nissan Micra i deszcz słonecznych parasoli.    

Powrót do przeszłości

Historia placu, na którym znajduje się Solaris Center rozpoczęła się w 1860 roku. To właśnie w tym roku na stoku góry gdzie znajdowało się wyrobisko i piece wapienne, a jeszcze wcześniej winnice, został założony browar Pringsheima. Około 1902/1903 roku na skutek pożaru zabudowania, doszczętnie spłonęła słodownia. Odbudowany budynek stanął w najwyższym punkcie miasta i dzięki charakterystycznemu hełmowi na kominie, był z daleka widoczny. W 1911 roku nastąpiła fuzja browarów Friedlaendera i Pringsheima w spółce pod nazwą Opolskie Browary Akcyjne. W 1928 roku browary przejęła spółka Schultheiss-Patzenhofer i taki stan trwał do końca wojny. Od tego czasu obiekt ulegał stopniowemu niszczeniu. Budynki i teren browaru wykorzystywano w różny sposób: na magazyny, sklepy i parkingi, by ostatecznie dokonać rozbiórki zabudowań w 1977 roku. Na atrakcyjny teren w środku miasta rozpisywano kolejne konkursy architektoniczne, ale wszystkie kończyły się niepowodzeniami: w 1975 roku na kompleks handlowo-usługowy, w 1989 roku na hotel.

Przez kilka ostatnich lat mieszkańców Opola straszyła niedokończona budowa galerii Copernicus, ponieważ właścicielowi zabrakło pieniędzy na jej dokończenie. Ostatecznie w kwietniu 2007 roku rozpoczęła się rozbiórka budynku.  Na Plac Kopernika wkroczyła  Irlandzka Grupa Inwestycyjna zmieniając oblicze miejsca dzięki realizacji Solaris Center – centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego.

Wielki Konkurs urodzinowy Solaris Center trwa!

W pierwszą rocznicę powstania Solaris Center, centrum przygotowało dla Klientów Wielki Konkurs Urodzinowy. Nagrodami do wygrania są: Nissan Micra oraz deszcz solarnych parasoli.

Co trzeba zrobić, aby cieszyć się nagrodami? Wystarczy do 8 kwietnia zrealizować zakupy w sklepach Solaris Center za minimum 100 zł i wypełnić kupon konkursowy odpowiadając na pytanie: ile słoneczek wisi przy wejściu do centrum od Placu Kopernika? Każde wydane 100 zł w centrum można zamienić na słoneczko. Wystarczy uzbierać 5 słoneczek, aby otrzymać unikatowy parasol z logo Solaris Center.  Ogłoszenie wyników odbędzie się w niedzielę 11 kwietnia 2010 roku o godzinie 18.00 w Solaris Center.

Szczegóły na stronie: www.solariscenter.pl
Partner konkursu:  Vip Car