Korzystaj z zimy bezboleśnie

Dobra metoda łagodzenia bóli mięśniowych przyda się zimą praktycznie każdemu. W zasięgu ręki mamy ją dzięki urządzeniu KORAL firmy PLATIUMED, wykorzystującemu sprawdzone, przeciwbólowe działanie międzyskórnej stymulacji impulsem elektrycznym.

Jednym z głównych czynników powodujących powstawanie bóli mięśniowych jest aktywność fizyczna związana ze sportem. Jego uprawianie, amatorskie lub wyczynowe, generuje wiele sytuacji, w których narażeni jesteśmy nie tylko na przeciążenie różnych partii mięśniowych, lecz również na uszkodzenia zarówno samych mięśni, jak i ścięgien i stawów. Wszystkie te schorzenia objawiają się dotkliwymi bólami, z którymi często musimy zmagać się jeszcze długo po zakończeniu ich leczenia. Zima to okres pod tym względem szczególny – sporty takie jak jazda na nartach, łyżwach lub sankach należą do szczególnie wypadkowych i kontuzyjnych, a tym samym – wyjątkowo bolesnych. Urządzeniem, które w takich sytuacjach pomoże nam szybciej poradzić sobie z wszelkimi dolegliwościami, a tym samym szybciej wrócić do zdrowia, jest KORAL – system wykorzystujący potwierdzone przeciwbólowe działanie impulsu elektrycznego.

Urządzenie KORAL to przeznaczone do codziennego użytku domowego urządzenia, będące wynikiem długoletnich badań nad działaniem elektrostymulacji w zakresie łagodzenia oraz leczenia objawów bólowych związanych ze schorzeniami ortopedycznymi i neurologicznymi. Jego działanie polega na podskórnej aplikacji prądu elektrycznego w postaci fal o kształcie kwadratowym dwufazowym. Aplikacja następuje przy użyciu przystosowanych do tego celu elektrod – umieszczane oraz mocowane przy pomocy plastrów na dotkniętych bólami partiach ciała elektrody emitują prąd o częstotliwości z zakresu 1Hz – 100Hz, dobranej każdorazowo odpowiednio do intensywności bólu oraz rodzaju schorzenia. Elektrostymulacja przy użyciu KORAL jest metodą niezwykle skuteczną – jej dodatkową zaletą, poza nieinwazyjnością i nietoksycznością, jest prostota obsługi, pozwalająca na swobodne korzystanie na co dzień w warunkach domowych. Sprawdzi się we wszelkiego rodzaju dolegliwościach związanych z aktywnością sportową, takich jak: zakwasy, urazy i bóle stawów i ścięgien, naderwanie lub naciągnięcie mięśnia, bóle śródstopia, złamania kości, zwichnięcia i skręcenia mięśni. Zastosowanie zabiegu przy użyciu KORAL w większości z tych przypadków przynosi natychmiastową, utrzymująca się nawet do 8 godzin ulgę już po pierwszym zastosowaniu urządzenia. Pierwsze zauważalne efekty mogą jednak, szczególnie w przypadku poważniejszych schorzeń, wymagać dłuższego czasu.

Elektrostymulacja, będąca od dłuższego już czasu przedmiotem różnego rodzaju badań naukowych i klinicznych, okazała się niezwykle przydatna w leczeniu wszelkiego rodzaju schorzeń ortopedycznych i neurologicznych, do których należą również bóle mięśniowe. Metoda ta została uznana i poszerzona pod kątem osób uprawiających sport – w celu zwiększenia ich możliwości oraz uniknięcia niekorzystnych zdarzeń, które mogą z takiej aktywności wynikać.

– Elektrostymulacja i magnetoterapia są rewelacyjnymi rozwiązaniami – mówi profesor Romuald Lewicki, specjalista medycyny sportowej – 20 lat temu jako lekarz prowadziłem narodową kadrę kolarską. Wtedy miałem możliwość skorzystania jedynie z rąk masażysty. Dziś mógłbym zabrać ze sobą urządzenie takie jak Koral. Jego programy mogą być stosowane przy rozgrzewce, przy wzmacnianiu, modelowaniu. Urządzenie to sprawdza się także w sytuacjach kontuzji stawów skokowych. Daje także przewagę mobilności. W jednej walizce mieści mi się cały gabinet fizjoterapeutyczny!!! Sam zawodnik widząc, że ma takie medyczne zabezpieczenie, czuje się bardziej komfortowo. A w sporcie znaczenie ma również psychologia – dodaje.

Bóle mięśniowe mają wspólne cechy i są skutkiem zarówno źle lub nadmiernie wykonywanych ruchów, jak i ich długotrwałego braku. Pojawiają się nie tylko w wyniku aktywności sportowej – związane z codziennym wysiłkiem fizycznym i siedzącym trybem życia towarzyszą nam praktycznie każdego dnia. KORAL to urządzenie uniwersalne – jego działanie sprawdzi się zarówno w przypadku powodowanych zakwasami bólów zmęczeniowych, jak i wtedy, gdy doskwierają nam dolegliwości takie jak zesztywnienie karku lub nerwobóle powstające w wyniku stresu oraz nadmiernego napięcia określonych partii mięśni.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu