Belgijski deweloper Ghelamco po raz kolejny liderem rankingu Book of Lists

Ghelamco Poland zajęło I miejsce w jubileuszowej 15. edycji rankingu rocznika „Book of Lists” wydawanego przez magazyn „Warsaw Business Journal”. Belgijski deweloper po raz drugi z rzędu zdobył wyróżnienie w kategorii „Deweloperzy nieruchomości komercyjnych – powierzchnie biurowe”. Uroczyste wręczenie certyfikatu potwierdzającego wysoką pozycję firmy odbyło się 25 lutego 2010 r. podczas oficjalnej Gali w warszawskim Centrum Olimpijskim PKOI.

Ghelamco od wielu lat jest jednym z największych i najbardziej aktywnych deweloperów na polskim rynku nieruchomości biurowych. W latach 2008-2009 firma oddała do użytku aż 143.000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich deweloperów w Polsce. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia. Stanowi ono nie tylko miłe ukoronowanie wysiłków i ciężej pracy, które wkładamy w realizację poszczególnych projektów, ale jest również doskonałym potwierdzeniem naszej czołowej pozycji na polskim rynku firm deweloperskich – komentuje zajęcie pierwszego miejsca w rankingu „WBJ”

Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco Poland. W przeciągu najbliższego roku Ghelamco planuje rozpocząć realizację kolejnych inwestycji o łącznej powierzchni przekraczającej 165.000 m2. Znajdą się wśród nich m.in. warszawskie biurowce Mokotów Nova oraz zlokalizowany w pobliżu Teatru Wielkiego Senator, a także Warsaw Spire, który powstanie w sąsiedztwie hotelu Hilton.

Pierwsze miejsce w rankingu magazynu „Warsaw Business Journal” jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym firmie Ghelamco w ostatnim czasie. W listopadzie 2009 r. firma znalazła się na publikowanej przez dziennik „Rzeczpospolita” prestiżowej liście 2000 największych polskich przedsiębiorstw. Z kolei w styczniu roku 2010 Ghelamco pojawiło się na równie cenionej Liście Diamentów Forbesa, czyli firm najdynamiczniej zwiększających swoją wartość w latach 2006 – 2008.

Rocznik Book of Lists to największa i najdłużej obecna na polskim rynku wydawniczym polsko-angielska publikacja biznesowa, która w formie ok. 70 rankingów prezentuje ponad 2.500 najlepiej prosperujących przedsiębiorstw z poszczególnych sektorów biznesu. Poszczególne ankingi firm tworzone są w oparciu o wyniki, wyrażone w przychodach lub innych specyficznych dla danej branży wartościach. W tegorocznej uroczystej Gali Book of Lists 2010 wzięli udział przedstawiciele wyróżnionych firm, a także zagraniczni biznesmeni, reprezentanci miast, regionów, placówek ekonomicznych, lokalnych instytucji oraz dziennikarze mediów biznesowych. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: portal Bankier.pl, Inwestycje.pl i serwis PRnews.pl.

Więcej na: www.ghelamco.com

źródło/autor: Ghelamco

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu