Weilandt Elektronik zarobił 1,2 miliona złotych

Niemieckie centrum serwisowe Weilandt Elektronik na polskim rynku działa od września 2008 roku. Wyniki finansowe uzyskane przez firmę w ubiegłym roku potwierdzają, że decyzja o otworzeniu oddziału w Lublińcu była jak najbardziej słuszna.

Strategiczny plan opracowany i wdrażany przez Weilandt Elektronik od momentu wejścia na polski rynek zakładał pozyskiwanie klientów przez rzetelne, szybkie, a przede wszystkim konkurencyjne cenowo naprawy urządzeń, takich jak przenośne kolektory danych czy skanery kodów kreskowych. Konsekwencja w dążeniu do realizacji założonych celów, szczególnie utrudniona w warunkach kryzysu, który zdominował 2009 rok, pozwoliła osiągnąć zyski potwierdzające zasadność decyzji o rozszerzeniu działalności firmy na polski rynek.

Do grudnia 2009 roku Weilandt Elektronik osiągnął obrót w wysokości 1,2 miliona złotych, dokonał napraw blisko 2,5 tysiąca terminali, zdobył ponad 500 klientów zarówno z sektora prywatnego, jak i państwowego, 20 stałych partnerów oraz zwiększył zatrudnienie o 100 procent.

– Rekordową liczbę zgłoszeń odnotowaliśmy w listopadzie i grudniu 2009 roku. Pozwala to na pozytywne prognozy na najbliższy rok, w którym zakładamy wykonanie co najmniej 5 tysięcy napraw i wypracowanie obrotu rzędu 2 milionów złotych. Założona strategia dopuszcza także możliwość przejęcia istniejącego już na rynku serwisu lub domu systemowego – mówi Bogusz Schubert z Weilandt Elektronik.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu