Panda Security w rankingu „20 Coolest Cloud Security Vendors”

Firma Panda Security, lider w dziedzinie zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, znalazła się w rankingu przeprowadzonym przez serwis CRN US Everything Channel „20 Coolest Cloud Security Vendors”, czyli 20 najdoskonalszych dostawców rozwiązań zabezpieczających opartych na modelu Cloud Security.

Wyróżnienie to firma zawdzięcza poszerzeniu oferty o usługi oparte na modelu Cloud Security dla małych i średnich firm oraz użytkowników domowych: Panda Cloud Protection (http://cloudprotection.pandasecurity.com/po//) Panda Cloud Antivirus (http://www.cloudantivirus.com/pl/), które pojawiły się na rynku w listopadzie 2009 r.

Według amerykańskiego wydania magazynu CRN: „Firma Panda Security jeszcze bardziej zaangażowała się w Cloud Computing wprowadzając zabezpieczenia antywirusowe działające w modelu Cloud Security dla małych i średnich przedsiębiorstw (…). Oprócz antywirusów, filtrów antyspamowych i skanerów internetowych opartych na technologii Cloud Computing, producenci zabezpieczeń oferują obecnie – działające na tej samej zasadzie – systemy ochrony przed wyciekami informacji (DLP) oraz technologie obsługi uwierzytelniania i logowania.

Oto sprzedawcy rozwiązań działających w technologii Cloud Security, którzy są naszym zdaniem najdoskonalsi przyczyniając się do rozwoju modelu SaaS (ang. oprogramowanie jako usługa) oraz promowania go w roku 2010”.

„To najnowsze wyróżnienie jest kolejnym wyrazem uznania dla strategii naszej firmy, która oferuje najnowocześniejsze usługi odpowiadające potrzebom rynku. Nasze rozwiązania mogą być obsługiwane centralnie za pośrednictwem prostej konsoli internetowej, a dzięki technologii Kolektywnej Inteligencji, gwarantują wyższy wskaźnik wykrywalności nowych wirusów. W dzisiejszych warunkach duże znaczenie dla firm ma również fakt, że rozwiązania te zapewniają sporą oszczędność kosztów, ponieważ nie wymagają żadnych wydatków na infrastrukturę” – wyjaśnia Juan Santana, dyrektor generalny Panda Security.

Lista „20 Coolest Cloud Security Vendors”  została opracowana w oparciu o nominacje Dostawców Rozwiązań oceniających technologię, wpływ na kanał, skuteczność oraz dostępność, a także działalność i sprzedaż. Ostatecznej selekcji dokonał panel redaktorów Everything Channel.

Lista zwycięzców została opublikowana na stronie internetowej http://www.channelweb.com i ukazała się w amerykańskim wydaniu magazynu CRN z 25 stycznia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu