Największa w Europie internetowa giełda wspólnych przejazdów już w Polsce

przez | 01/03/2010

Wybierasz się w dłuższą trasę i chętnie zabrałbyś ze sobą kogoś, kto „dorzuci się do paliwa”? Jesteś pasażerem i szukasz wygodnej możliwości przejazdu na konkretnej trasie? Odwiedź serwis http://www.carpooling.pl!

Carpooling.pl to polska odsłona międzynarodowej platformy, dzięki której kierowcy mogą znaleźć pasażerów, a pasażerowie: wolne miejsca na trasach w Polsce i całej Europie. Pierwsza wersja powstała w 2001 roku w Niemczech i szybko zyskała popularność. Dziś serwis ma już ponad 1,1 miliona zarejestrowanych użytkowników oraz średnio 200 000 bezpośrednich przejazdów jednocześnie.

Kierowca, który wybiera się w podroż i ma wolne miejsca w samochodzie, może bezpłatnie opublikować ofertę. Pasażer przeszukuje oferty, korzystając z wyszukiwarki lub przeglądając bazę według listy miast. Jeśli w danym momencie nie odnajdzie interesującego go przejazdu, może opublikować własne zapytanie lub skorzystać z funkcji powiadomień o nowych ofertach. Wszelkie ustalenia dotyczące wspólnego przejazdu, w tym przede wszystkim wysokość udziałów w kosztach, następują wyłącznie pomiędzy kierowcą a pasażerem.

Carpooling.pl to nie tylko funkcjonalny design. Twórcom serwisu zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie. Dodając ofertę przejazdu kierowca za każdym decyduje, kto będzie widział jego dane: wszyscy odwiedzający serwis czy tylko użytkownicy zarejestrowani. Jeśli zdecyduje się ukryć adres e-mail także przed użytkownikami zarejestrowanymi, wówczas potencjalni współpasażerowie będą wysyłać mu wiadomości poprzez system poczty wewnętrznej. Ponadto serwis oferuje także specjalną opcję mającą zwiększyć bezpieczeństwo żeńskiej części użytkowników: tzw. przejazdy „kobiety dla kobiet”. Użytkownicy mają także możliwość uwierzytelnienia konta i budowania własnej sieci zaufanych kontaktów. Powyższe opcje, w połączeniu z podglądem profilu publicznego, zapewniają większą przejrzystość informacji jeszcze przed podróżą.

W umówieniu miejsca spotkania pomaga interaktywna mapa: kierowca może precyzyjnie zaznaczyć, skąd wyjeżdża i jaki jest cel jego podroży. Wciąż aktualizowana i uzupełniana lista publicznych miejsc spotkań jest dostępna dla każdego odwiedzającego serwis: klikając nazwę danego miejsca, można zobaczyć nie tylko adres i dokładną lokalizację na mapie, ale także dostępność środków komunikacji miejskiej lub ważniejszych dróg, jak również oceny i komentarze innych użytkowników.

W serwisie carpooling.pl znajdują się zarówno oferty przejazdów krajowych, jak i zagranicznych: przez ponad 5 tysięcy miast w 45 krajach. Baza polskich miast obejmuje obecnie miejscowości o liczbie mieszkańców powyżej 15 tysięcy oraz mniejsze miasta, które znajdują się w strategicznych pod względem transportu samochodowego punktach.

Korzyści wynikające z carpoolingu to przede wszystkim oszczędność: jeśli podróżujący samotnie kierowca zabierze ze sobą 2 pasażerów, koszty przejazdu zmniejszą się aż o 67%! Natomiast pasażer, dzięki podroży samochodem, wygodniej i często szybciej dotrze do celu. Ponadto obie strony wspólnie przyczyniają się do ochrony klimatu dzięki redukcji zanieczyszczeń i hałasu powodowanego przez transport samochodowy.

Najważniejsze funkcje serwisu:

 1. publikowanie i wyszukiwanie przejazdów
 2. przejazdy krajowe i zagraniczne, jednorazowe i regularne
 3. system poczty wewnętrznej
 4. zwiększone bezpieczeństwo danych
 5. przejazdy „Kobiety dla kobiet”
 6. powiadomienia o nowych przejazdach
 7. budowanie sieci zaufanych kontaktów
 8. zaznaczanie miejsc spotkań na mapie
 9. zapisywanie przejazdów w notatniku
 10. indeks aktywności
 11. statystyki przejazdów
 12. uwierzytelnienie konta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.