Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozwija multimedia z Comticą z Grupy One-2-One

Ministerstwo uruchomiło nowy serwis internetowy, przygotowany przez spółkę Comtica, należącą do notowanej na giełdzie Grupy One 2 One. Jedną z istotnych nowości w serwisie jest dział z multimediami, zbudowany w oparciu o platformę Multiscreen.TV.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przebudowało swój serwis internetowy, upraszczając i ujednolicając przekaz komunikacyjny. – Zastosowaliśmy nowatorskie i ergonomiczne rozwiązania, które umożliwiają łatwe zarządzanie treścią i rozbudowę o kolejne moduły – mówi Jarosław Żulpo z firmy Comtica. Dzięki temu witryna www Ministerstwa może być szybko uzupełniona o kolejne informacje i nowe działy serwisu.

– Przy budowie portalu jednym z naszych priorytetów było zastosowanie zaawansowanego mechanizmu do zarządzania treściami multimedialnymi oraz jego zgodność ze standardami organizacji W3C – dodaje Żulpo z Comtica. Wykorzystanie Multiscreenu.TV pozwala np. redaktorom serwisu śledzić atrakcyjność treści i formy poszczególnych plików wideo. Statystyki pokazują nie tylko ile osób kliknęło na film, ale jaki procent Internautów obejrzał go w całości. W ten sposób można badać atrakcyjność treści i formy wykorzystywanej w kolejnych materiałach – wyjaśnia Żulpo z Comtica.

Ministerstwo zaprezentowało już kilka pierwszych relacji wideo. Niewykluczone, że materiały video pojawią się także w wersjach obcojęzycznych.

Ministerstwo Rolnictwa to kolejny po Grupie Infor, Wydawnictwie Marquard, oraz Grupie Eurozet partner Comtica, który w swoich serwisach korzysta z platformy Multiscreen.TV.

Multiscreen.TV – platforma do zarządzania treściami video umożliwia prezentację treści multimedialnych w dowolnym formacie, na ekranie o dowolnych proporcjach i rozdzielczości. Dzięki temu można jednocześnie udostępniać użytkownikom pliki video zarówno w Internecie, jak i w wersji mobile. Dzięki nowatorskiemu modelowi biznesowemu opartemu o rozliczanie w ramach wykorzystanego czasu emisji, Multiscreen.TV staje się dostępny nawet przy niewielkim zakresie działalności serwisów internetowych.

Wjęcej informacji na stronie: http://multiscreen.tv

źródło/autor: Comtica

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu