BenQ SP890 – pierwszy projektor Full HD dla biznesu

Tagi:

SP890 to pierwszy w ofercie BenQ biznesowy projektor Full HD (1920×1080). Jasność 4000 ANSI lumenów i kontrast 16 000:1, zoom 1,5:1 oraz regulacja położenia obiektywu w poziomie i w pionie (Lens Shift), finkcja PiP i zarządzanie przez LAN.Doskonałe rozwiązanie dla firm i dla sektora edukacyjnego.

Firma BenQ zaprezentowała najnowszy model projektora multimedialnego SP890 z rozdzielczością Full HD – 1080p, wysoką jasnością i kontrastem obrazu, paletą ponad 1 miliarda kolorów, zestawem łatwych w użyciu funkcji. Projektor ma oryginalny i wyróżniający wygląd z czarnym korpusem. Jest to pierwszy, w ofercie firmy, biznesowy projektor Full HD.

Nowy projektor generuje o jasności 4000 ANSI lumenów z wysokim kontrastem 16 000:1. Obsługuje on standardy TV: NTSC/PAL/SECAM. Podstawowa rozdzielczość urządzenia to 1920 x 1080 (Full HD), ale może także współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w zakresie rozdzielczości od VGA 640×480 do 1920×1200 pikseli.. Obraz może mieć przekątną w zakresie od 28 cali (70cm) do aż 500 cali !!! (12,5 m). Dzięki tak szerokiemu zakresowi regulacji wielkości obrazu, BenQ SP890 świetnie nadaje się do każdego typu pomieszczenia, od małej salki konferencyjnej lub domu, jak również do sali kinowej, czy audytorium.

Model BenQ SP890 ma obiektyw o ogniskowej: f=24.1-36.1 z regulacją położenia w poziomie i pionie. Dodatkowo model posiada wbudowany porty HDMI v 1.3. Lampa o mocy 300 W zapewnia mu pracę 2000/3000 godzin (tryb Normal/Econo). System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki.

Funkcja PiP (Picture in Picture) czyli wyświetlanie miniatury obrazu z drugiego źródła ułatwia prowadzenie prezentacji i przełączania pomiędzy różnymi źródłami sygnału.

BenQ SP890 jest również cichy co jest niezbędną cechą w przypadku zastosowań w salach kinowych i konferencyjnych – generuje szumy własne na poziomie: 36dB (tryb normalny) i 33db (tryb ekonomiczny). Szereg portów wejściowych pozwala na wygodne podłączenie każdego typu urządzenia zewnętrznego. Porty wejściowe : PC: analog RGB: D-sub 15 pin x 1, A/V: HDMI v1.3 x 1, Component Video: RCA x 3, S-Video: Mini Din 4 pin x 1, Composite Audio: Stereo Mini Jack x 1. Porty wyjściowe: PC: S-Dub 15pin x 1, Audio: Stereo Mini Jack x 1, Głośnik: 5Wx2. Kontrola zdalna poprzez porty: LAN, szeregowy – RS232 oraz USB. Wymiary: 428 x 156 x 345 mm, waga: 7,2kg..

Technologie podnoszące jakość obrazu

Projektor SP890 korzysta z technologii HQV, która pozwala na otrzymacie zawsze najwyższej jakości obrazu, nawet wówczas kiedy źródłem jest urządzenie o gorszych parametrach. Źródła sygnału o niskiej rozdzielczości takie jak np. 480i, bez względu na to czy są analogowe, czy cyfrowe, są automatycznie konwertowane do jakości odpowiadającej standardowi HD. Połączenie długoletniego doświadczenia firmy BenQ w produkcji projektorów multimedialnych oraz różnych technologii podwyższenia jakości obrazu stworzonych przez renomowane na świecie firmy takie jak: BrilliantColor™ i DynamicBlack™ firmy Texas Instruments czy technologia Philips VIDI w zakresie wytwarzania lamp dla projektorów zaowocowały bardzo wysokich parametrami urządzenia w zakresie jakości obrazu, kontrastu 16 000:1 oraz jasności. W rezultacie projektor jest w stanie wyświetlać obraz w naturalnej palecie ponad 1 miliarda barw, z zachowaniem doskonałej czerni i głębi kolorów, a także generować obraz nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach. Projektor wyposażony jest w tzw. sześciosegmentowe koło kolorów, które pozwala na zachowanie optymalnego balansu między jasnością a wyświetlonymi kolorami.

Technologia BrilliantColor™

Technologia BrilliantColor™ wprowadza o 50% jaśniejszy obraz w zakresie średnich tonów kolorów, w rezultacie dając wysoką ostrość obrazu z bardzo dokładnym odwzorowaniem barw. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Technologia VIDI™

BenQ SP890 korzysta z technologii VIDI dla uzyskania większej jasności. W porównaniu z systemami tradycyjnymi VIDI zwiększa jasność o 15% dla barw czerwonej i niebieskiej.

Do pozostałych funkcji projektora, na które należy zwrócić uwagę można zaliczyć: możliwość regulacji ustawienia obiektywu w pionie lub w poziomie, właczenie/wyłaczenie głosu, pięć zestawów ustawień fabrycznych: czas trwania prezentacji, tryb kinowy, tryb dynamiczny i RGB i dwa ustawienia użytkownika. Wysokość ustawienia projektora można szybko zmieniać dzięki regulowanej stopce.

Projektor dostępny będzie w Polsce w kwietniu br. w sugerowanej cenie detalicznej: 19.995 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy, a na lampę 12 miesięcy lub 2000 godzin pracy.

źródło/autor: BenQ

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu