Świstak milionerem

przez | 28/02/2010

Najmłodszy w Polsce serwis aukcyjny – Świstak.pl, pierwszy raz w historii swojego istnienia przekroczył 1 milion jednocześnie aktywnych aukcji. Wynik ten daje drugą pozycję wśród serwisów aukcyjnych. Jak się okazuje, pierwszego miliona wcale nie trzeba ukraść, przyjdzie sam.

Bezpłatne aukcje, to atut serwisu Świstak.pl, który pozwala jego użytkownikom na sprzedaż w Internecie bez dodatkowych prowizji. Możliwość wystawienia przedmiotu na aukcję, która jednocześnie będzie dostępna dla setek tysięcy osób, jest wystarczającą motywacją do przenoszenia sprzedaży do Internetu.

– Fakt, że przekroczyliśmy milion jednocześnie aktywnych aukcji nie jest dla nas zaskoczeniem. Ponad rok temu opracowaliśmy strategię, która pozwoliła nam na koniec roku 2009 podwoić ilość aukcji na naszym serwisie w stosunku do roku 2008- mówi Piotr Szymczak Product Manager z Świstak.pl – Dynamika rozwoju naszego serwisu rośnie z miesiąca na miesiąc i sądzimy, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy ponownie podwoimy ilość produktów oferowanych na naszej stronie – dodaje Szymczak.

W najbliższym czasie uruchomiona zostanie także mobilna wersja serwisu aukcyjnego Świstak.pl. Dzięki niej posiadacze telefonów komórkowych z dostępem do Internetu będą mogli w każdej chwili śledzić wybrane przedmioty oraz dodawać nowe aukcje.  Poszerzenie usług o platformę mobilną będzie dla serwisu Świstak.pl kolejnym krokiem w zwiększaniu udziału na rynku serwisów aukcyjnych.