LAURASTAR w trosce o twoje dziecko

Tagi:

Będąc mamą wiesz, jak delikatne jest ciałko twojego dziecka. Otulające je ubranka wymagają szczególnej uwagi – prania w dedykowanych im środkach chemicznych i dezynfekujących. Niestety, delikatny materiał i częstotliwość, z jaką pierzesz pieluszki czy śpioszki, a także następujące po wysuszeniu prasowanie sprawiają, że tkaniny ulegają szybkiemu zniszczeniu. Z dezynfekcją i ochroną ubranek niezawodnie radzi sobie system do prasowania LAURASTAR.

Co uczula malucha

Już w pierwszych tygodniach życia skóra dziecka reaguje na detergenty czyhające w wielu środkach czystości. Dlatego właśnie pediatrzy zalecają pranie ubrań i pościeli dzieci w zwyczajnym szarym mydle, a następnie ich dezynfekcję przez prasowanie.

Aby uniknąć odparzeń czy podrażnień ciała malucha, warto zwrócić uwagę, czy ubranka zostały wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len. Ważne jest także, czy ubranka nie były farbowane przy użyciu środków chemicznych. Najbezpieczniej wybierać te w naturalnych barwach, minimalizując w ten sposób możliwość wystąpienia u dziecka reakcji alergicznych. Czynnikiem wspomagającym rozwój bakterii jest również wilgoć.

Młoda mama powinna również pamiętać, że ubranka dla dzieci narażone są na kontakt z wieloma osobami na etapie pakowania lub bezpośrednio w sklepie. Dlatego każda nowa rzecz powinna być wyprana przed pierwszym włożeniem.

Suchą parą w drobnoustroje

Choć większość rodziców sięga po środki piorące, które nie podrażniają delikatnej skóry dziecka (pediatrzy zalecają używanie specjalnego proszku od narodzin do 2 roku życia dziecka), to warto dodatkowo pomyśleć o dezynfekcji ubranek. W pozbyciu się wszelkich bakterii, w tym tak alergogennych roztoczy, pomaga unikalny system do prasownia LAURASTAR, który podbił serca kobiet w niemal 30 krajach świata.

Tajemnica skuteczności systemu LAURASTAR kryje się w opatentowanej metodzie zimnego prasowania suchą parą.

W szwajcarskim laboratorium LAURASTAR opracowano metodę, która polega na tym, że para jest początkowo podgrzana w generatorze, a następnie wewnątrz żelazka jest podgrzana po raz drugi osiągając temperaturę 160°.

Proces ten generuje skuteczną, delikatną i stałą parę, nazywaną suchą parą. Dzięki zimnemu prasowaniu suchą parą ubranka są wyprasowane i osuszone (dodatkowa funkcja), a mama przez przypadek nie poparzy się ani nie przypali delikatnej struktury włókien. LAURASTAR skraca także czas poświęcony na prasowanie, ponieważ wyprasowane są od razu obie strony ubranka, pieluszki czy poskładanej w kostkę pościeli.

Z LAURASTAR dbanie o ubranka twojego maleństwa nie musi być trudne ani czasochłonne – wystarczy kilka minut, by były czyste jak nigdy dotąd, a ryzyko wystąpienia u twojego maleństwa alergii skórnych zostało zdecydowanie zmniejszone.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu