Sieć klinik Dent-a-Medical S.A. podpisała kolejne listy intencyjne

Dent-a-Medical S.A., notowana na NewConnect spółka zarządzająca siecią specjalistycznych klinik stomatologicznych, podpisała siedem kolejnych listów intencyjnych w ramach realizacji strategii rozbudowy sieci. Na przełomie roku 2009/2010 spółka informowała już o podpisaniu listów z klinikami we Wrocławiu, Oleśnicy, Kielcach i Tarnowie. Co oznacza, że do końca II kw. br. w ramach sieci Denta-a-Medical będzie funkcjonowało przynajmniej dziesięć 13 placówek (11 franczyzowych i 2 własne).  Trwają rozmowy z kolejnymi klinikami.

O podpisaniu pierwszych listów intencyjnych spółka informowała pod koniec grudnia 2009 r. Do końca br. planowane jest rozszerzenie sieci do 40 placówek, a docelowo ma powstać ok. 200.

-„Rozbudowa sieci jest w tej chwili naszym nadrzędnym celem, dlatego też staramy się go realizować w możliwie najsprawniejszy sposób. Właśnie podpisaliśmy siedem kolejnych listów intencyjny z klinikami w Krakowie, Radomiu, Łodzi oraz czterema klinikami we Wrocławiu. Oznacza to, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy nasza sieć będzie liczyć już 13 klinik, jednakże cały czas prowadzimy intensywne rozmowy z kolejnymi potencjalnymi partnerami. Chcemy jak najszybciej zapewnić naszej sieci pokrycie ogólnopolskie. Zakładamy że w perspektywie pół roku sieć rozrośnie się o kolejne 10 placówek.” – mówi Mariusz Andrych, Prezes Zarządu Dent-a-Medical S.A.

Dent-a-Medical będzie zarabiać głównie na dystrybucji materiałów medycznych, oferując atrakcyjniejsze ceny niż aktualnie dostępne dla większości gabinetów oraz dostarczając klinikom klientów sieciowych pozyskiwanych w ramach podpisywanych umów korporacyjnych. Oprócz tego korzyścią dla przystępujących do sieci placówek będzie wspólny marketing i dodatkowe usługi wspomagające ich funkcjonowanie.

-„Wiele klinik jest bardzo zainteresowanych przystąpieniem do sieci, jednakże nawet te wstępne ustalania wymagają czasu. Wierzymy że kolejne listy intencyjne wzmocnią naszą pozycje negocjacyjną, co w niedługim czasie powinno przyśpieszyć nawiązywania kolejnych umów.” – komentuje Mariusz Andrych, Prezes Zarządu Dent-a-Medical S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu