SAPPHIRE prezentuje własną wersję HD 5830 z grą Modern Warfare 2

Karta z serii HD 5800 w atrakcyjnej cenie i z bogatym wyposażeniem dodatkowym.  SAPPHIRE przedstawia autorską wersję karty graficznej HD 5830 ze zmienionym chłodzeniem i wyposażeniem wzbogaconym o grę Call of Duty: Modern Warfare 2.  SAPPHIRE HD 5830 jest zbudowana w oparciu o nowy rdzeń graficzny Radeon HD 5830 wyprodukowany w procesie technologicznym 40nm. Posiada 1120 procesorów strumieniowych i 56 jednostek teksturujących. Rdzeń graficzny pracuje z częstotliwością 800 MHz, a 1 GB pamięci GDDR5 z częstotliwością 1000 MHz (przepustowość 4 Gbps).

Nowa karta graficzna obsługuje wszystkie najnowsze technologie, które charakteryzują serię urządzeń HD 5000 – możliwość grania i pracy na trzech monitorach w trybie Eyefinity, obsługę bibliotek Microsoft DirectX 11 (w tym sprzętową teselację i DirectCompute 11) oraz sprzętowe wsparcie dla odtwarzania i transkodowania materiałów wideo w jakości High Definition.

Do wyposażenia dodawanego do karty SAPPHIRE dołączono kupon pozwalający na ściągnięcie i uruchomienie pełnej wersji gry Call of Duty: Modern Warfare 2. Jest to gra typu FPS (First Person Shooter) o wspaniałej grafice, pozwalająca wcielić się w rolę współczesnego żołnierza. Gra miała swoją premierę w listopadzie 2009 roku i od razu stała się światowym bestsellerem, oferując zarówno ciekawy tryb dla pojedynczego gracza, jak i bardzo rozbudowany tryb multiplayer.

SAPPHIRE HD 5830 posiada dwa złącza CrossFire, umożliwiając połączenie nawet do czterech takich samych kart graficznych na kompatybilnych płytach głównych. Karta została wyposażona w dwa złącza DVI, jedno HDMI i jedno Display Port.

Jednocześnie z premierą karty HD 5830 SAPPHIRE zaprezentowało specjalną wersję karty graficznej HD 5850 również wyposażoną w kupon na grę Call of Duty: Modern Warfare 2.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu