Ponad 1,6 miliona domen .PL w 2009 roku. home.pl liderem rynku rejestracji

przez | 25/02/2010

Firma home.pl, dostawca usług internetowych, utrzymuje już ponad 25% wszystkich domen .PL i pozostaje liderem rynku według raportu za rok 2009 sporządzonego przez NASK. Polski rynek domen internetowych odnotowuje każdego roku znaczące wzrosty. Na końcu czwartego kwartału 2009 roku osiągnął on liczbę niemal 1 630 000 domen w rejestrze .PL, co dało wzrost netto o ponad 300 000 nazw w stosunku do roku poprzedniego. Dziennie rejestrowano ponad 2600 nowych domen, czyli średnio jedną domenę co 30 sekund.

Dynamika wzrostów pokazuje, że w całkiem dobrej kondycji jest nie tylko sam rynek domen, ale przede wszystkim przesiębiorcy, którzy decydują się na prowadzenie biznesu w Sieci lub wykorzystanie jej jako miejsca promocji swojej działalności. Domena to jeden z elementów, który daje możliwość zaprezentowania firmy i jej oferty szerokiemu gronu internautów.

Firma home.pl, jeden ze 117 partnerów NASK w zakresie rejestracji domen .PL, utrzymała pozycję lidera i obsługuje już 25,81% wszystkich domen. W czwartym kwartale roku 2009 nadawała również tempo nowym rejestracjom – prawie 30% nowych domen zostało zarejestrowanych właśnie w home.pl (przy około 25% w NetArt i 13,5% w AZ.pl), a ogólny wzrost dynamiki nowych rejestracji zwiększył się dzięki temu o ponad 7,5%.

„Nasze wyniki są konsekwencją polityki rynkowej nastawionej na klienta i jego potrzeby. Staramy się docierać do tych osób, które jeszcze nie zarejestrowały swojej domeny i komunikować im korzyści płynące z tej formy obecności w Internecie. Dodajmy, że na koniec roku 2009 to właśnie w home.pl rodzime firmy i osoby prywatne zarejestrowały nawięcej domen europejskich .eu oraz globalnych typu .com. To pokazuje, że edukacja rynku, w którą inwestujemy, przynosi wymierne rezultaty” – dodaje Marcin Kuśmierz.

W 2009 roku Polska ugruntowała również swoje piąte miejsce w rankingu TLD państw Unii Europejskiej pod względem liczby domen utrzymywanych w rejestrze, plasując się przed Francją, Hiszpanią, Danią, Belgią i Szwecją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.