Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce pierwsze telewizory Viera prezentowane na CES 2010

Trzy modele plazm NeoPDP z serii G10 i X20 z tunerem DVB-T MPEG4 do końca lutego będą dostępne w sprzedaży w Polsce

Do końca lutego na półkach sklepowych w Polsce znajdą się trzy pierwsze modele telewizorów Panasonic z najnowszej linii Viera 2010. Wszystkie modele posiadają tuner DVB-T z kompresją w standardzie MPEG-4, który został ustalony jako obowiązujący kodek sygnału telewizji cyfrowej w Polsce i będzie jedynym obowiązującym od 31 lipca 2013 r.

Do końca lutego br. do sprzedaży w Polsce zostanie wprowadzony 42-calowy telewizor plazmowy VIERA serii G20. Panel wykonany w rewolucyjnej technologii NeoPDP łączy w sobie doskonałą jakość obrazu z szeregiem funkcji pozwalających na stworzenie w domu centrum multimedialnego, które będzie skupiało przed telewizorem całą rodzinę. TX-P42G20E jest telewizorem Full HD (1920×1080) oferującym technologię Intelligent Frame Creation Pro 600 Hz, dzięki której obraz jest płynny jak nigdy dotąd. Funkcja Infinite Black Pro z rzeczywistym współczynnikiem kontrastu 5.000.000:1 zapewni niewykle głęboką czerń nieosiągalną w telewizorach innych technologii. Modele plazmowe Panasonic tradycyjnie wyróżniają się najszybszym czasem reakcji 0,001 milisekund dzięki czemu świetnie ogląda się na nich filmy akcji oraz wydarzenia sportowe.

Model z serii G20 został wyposażony w funkcję Viera Cast, która po połączeniu odbiornika z siecią pozwala na przeglądanie wybranych serwisów internetowych takich jak np. YouTube, Google Picasa czy polski serwis Eurosport.. Dodatkowym atutem plazmy jest przeglądarka Viera Image Viewer umożliwiająca odtwarzanie formatów: AVCHD, MPEG2, DivXHD, JPEG, MP3, AAC. Telewizor posiada 4 wejścia HDMI, USB, port LAN i wejście komputerowe.

Kolejne dwa telewizory, które już w lutym będzie można kupić w naszym kraju to 50- i 42-calowe modele serii X20. Obydwa telewizory posiadają tuner DVB-T MPEG-4 i zapewnia najwyższą jakość obrazu w klasie HD. TX-P50X20E i TX-P42X20E zostały wyprodukowane na bazie ekologicznych, bezołowiowych paneli plazmowych o żywotności 100.000 godzin. Funkcjonalność modeli, obok technologii poprawiania jakości obrazu, uzupełniają opcje multimedialne, takie jak np. Viera Image Viewer pozwalający odtwarzać formaty AVCHD, MPEG2, JPEG.

Za odwzorowanie kolorów obrazu, we wszystkich modelach wprowadzanych na polski rynek, odpowiadają funkcje Deep Colour i x.v. Colour, a także system zarządzania kolorem 3D, za wierność reprodukowanego dźwięku i obrazu dodatkowo certyfikat systemowy THX.

Nowe modele telewizorów Panasonic Viera będę dostępne w sprzedaży w cenach brutto:

TX-P42G20E – 4599 PLN

TX-P50X20E – 3699 PLN

TX-P42X20E – 2899 PLN

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu