Przejdź do treści

Hubert Janiszewski przewodniczącym Rady Nadzorczej

Rada Nadzorcza powołała dziś Jacka Olechowskiego na stanowisko Prezesa Zarządu EM Lab SA (EM Lab) po przyjęciu rezygnacji Juliana Kozankiewicza. Jacek Olechowski jest jednym z kluczowych akcjonariuszy spółki i pełnił dotychczas funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej (RN) spółki. Nowym przewodniczącym został mianowany Hubert Janiszewski, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy szefa Rady.

Zarządzanie zintegrowaną grupą mediową

Powołanie Jacka Olechowskiego jest bezpośrednią konsekwencją wejścia EM Lab w nową fazę rozwoju po przejęciu 75% udziałów w agencji reklamowej Scholz & Friends Warszawa od holdingu Scholz & Friend Group i przekształceniu się w zintegrowaną grupę mediową oferująca: usługi reklamowe, kompleksową produkcję eventów i niestandardową reklamę zewnętrzną (ambient media).

– „Po 5 latach dynamicznego rozwoju organicznego nastał czas na konsolidację rynku – doświadczenie Jacka Olechowskiego w tej dziedzinie pomoże nam w osiągnięciu głównego celu jakim jest przejście na główny parkiet GPW w ciągu najbliższych 3 lat” – stwierdził Hubert Janiszewski.

Julian Kozankiewicz: rada nadzorcza i nowy projekt

Dotychczasowy prezes Julian Kozankiewicz został powołany do Rady Nadzorczej, z poziomu której będzie wspierał spółkę w jej działaniach na rynku eventów i ambitne mediów.

– „W pięć lat Julian Kozankiewicz przekształcił EM Lab ze start-upu w spółkę, która w 2008 zadebiutowała na New Connect a niecały tydzień temu w precedensowej transakcji przejęła kontrolę nad polskim oddziałem holdingu reklamowego Scholz & Friends. Jego doświadczenie w zakresie eventów i ambient mediów oraz prowadzeniu spółek we wczesnej fazie rozwoju jest bezcenne. Dlatego cieszę się, że pozostanie z nami” – stwierdził Jacek Olechowski.

Julian Kozankiewicz jest też zaangażowany w nowy projekt z pogranicza marketingu i technologii. – „Najlepiej czuję się w projektach w początkowej fazie rozwoju i z takimi projektami wiąże swoją przyszłość. W EM Lab udało mi się już tą fazę doprowadzić do końca. Więcej szczegółów na temat nowego projektu będę mógł podać dopiero za kilka miesięcy, ale już teraz mogę powiedzieć, że w gronie inwestorów najprawdopodobniej znajdą się między innymi Jacek Olechowski, Filip Friedmann i Marek Żołędziowski – moi obecni partnerzy z EM Lab” – stwierdził Julian Kozankiewicz.

Olechowski: 15 lat na rynku mediów i reklamy

Nowy prezes zarządu EM Lab, Jacek Olechowski, działa na rynku mediów i marketingu od blisko 15 lat. Od 1996 jest wspólnie z Filipem Friedmannem i Markiem Żołędziowskim właścicielem największej niesieciowej grupy reklamowej w Europie Środkowo- Wschodniej – Change Integrated. Jest również kluczowym akcjonariuszem EM Lab – pierwszej spółki z branży marketingowej notowanej na NewConnect, która w 2010 przejęła Scholz & Friends Warszawa – oddziału wiodącego międzynarodowego holdingu reklamowego. Do spółek kontrolowanych przez niego należy również Iklu SA – właściciel Rankomat.pl – pierwszej transakcyjnej porównywarki ubezpieczeń na polskim rynku. Jest członkiem Rad Nadzorczych: Scholz & Friends Warszawa, Internity SA oraz Iklu SA. Olechowski jest wiceprezesem polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy oraz arbitrem Komisji Etyki Reklamy. Od 2005 roku jest jednym z Young Global Leaders nominowanych przez World Economic Forum. W 2006 roku został zaproszony do polskiego oddziału Young Presidents Organization. Jest również laureatem nagrody „Keep Walking” przyznanej przez Newsweek Polska (2007). W 2008 został wybrany do grona European Young Leaders przez niemiecką fundację BMW Stiftung.

Olechowski, urodzony w 1977 roku w Genewie, jest magistrem Finansów i Bankowości SGH oraz absolwentem programu “Global Leadership and Public Policy for the 21st Century” Kennedy School of Government (Harvard University). Jest żonaty i ma syna.

Janiszewski: Doświadczony szef rady pomoże w przygotowaniach do GPW.

Dr Hubert Janiszewski, nowy szef RN EM Lab SA, to jeden z najbardziej doświadczonych menedżerów na rynku kapitałowym. Jest Członkiem Rady Nadzorczej Deutsche Bank Polska SA, Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Deutsche Bank PBC SA a także Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej PGF SA. W przeszłości pracował w takich instytucjach jak: Deutsche Bank AG w Londynie, Deutsche Bank Polska SA, United Nations Industrial Development Organisation w Wiedniu, Agencji Inwestycji Zagranicznych w Warszawie, PIC Ltd. w Londynie, HSBC Financial Services w Warszawie, Bankers Trust Company w Londynie oraz w Polsce, piastując tam wysokie stanowiska na szczeblu dyrektorskim, prezesa zarządu, a także wiceprezesa.

Do osiągnięć zawodowych należy zaliczyć ponadto doradztwo strategiczne dla rządów między innymi: Chin, Turcji, Portugalii, Tajlandii i Malezji. W latach 1993-1995 był członkiem Rady Ekonomicznej przy Lechu Wałęsie, ówczesnym Prezydencie RP.

Janiszewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Pradze. Doktorat z nauk ekonomicznych, Hubert Janiszewski uzyskał na Politechnice Warszawskiej, w Instytucie Nauk Ekonomiczno-Społecznych.

źródło/autor: EM Lab